test

 • Wystawa stroików

  Wystawa stroików wielkanocnych w naszej szkole.

  Zobaczcie, jakie cuda wykonali uczniowie klas 5 i 6 na lekcji techniki .

  Bez stroików nie ma świąt!

  One wprowadziły nas w świąteczny nastrój Wielkiej Nocy .

 • Spotkanie z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w Tykocinie

  12 kwietnia odwiedziliśmy Dom Pomocy Społecznej w Tykocinie. Każde spotkanie z mieszkańcami dostarcza nam dużo radości. Wspólnie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, a z okazji Świąt przekazaliśmy najserdeczniejsze życzenia. Dziękujemy za wspólnie spędzony choć krótki czas.

  Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas:

 • Kolorowanka

  Meeega kolorowanka już zdobi ścianę naszej szkoły 

 • Konkurs ekologiczny

  Dbałość o środowisko naturalne to priorytet w naszych czasach. Nasza szkoła również realizuje różne ekologiczne projekty, wspierające ochronę środowiska. 1 kwietnia został rozstrzygnięty konkurs "Ekologiczna klasa", zadaniem było nazbieranie jak największej ilości plastikowych zakrętek.

  Oto wyniki:

  Klasy 1-3

  Pierwsze miejsce kl. III b - 52,2 kg

  Drugie miejsce kl. I a

  Trzecie miejsce kl. II b

  Klasy 4-8

  Pierwsze miejsce kl. IV a - 26,7 kg

  Drugie miejsce kl. IV b

  Trzecie miejsce kl. VIII a

 • Supraśl 29.03.2022

  Mistrzostwa Grupy Południowej w drużynowych biegach przełajowych Supraśl 29.03.2022. Ośmioro zawodników z naszej szkoły awansowało do Mistrzostw Województwa Podlaskiego.

 • Nowe szafki w szatniach

  Od najbliższego poniedziałku uczniowie naszej szkoły, od klasy piątej do ósmej, będą mogli korzystać ze świeżo wyremontowanych i wyposażonych w nowe szafki szatni.

 • Rekrutacja na rok szkolny 2022/2023

  Załącznik Potwierdzenie woli

  Potwierdzenie_woli_2022_23.docx

 • PRACOWNIA VR ORAZ PRACOWNIA JĘZYKOWA

  PRACOWNIA VR ORAZ PRACOWNIA JĘZYKOWA

  JUŻ JEST W NASZEJ SZKOLE

  PRACOWNIA VR ORAZ PRACOWNIA JĘZYKOWA

  Pracownia Wirtualnej Rzeczywistości (VR) 12 sztuk, z akcesoriami wpierającymi ich funkcjonowanie systemu ClassVR to idealne rozwiązanie , które od dnia dzisiejszego funkcjonuje w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Tykocinie. Wirtualne laboratorium przedmiotowe umożliwia prowadzenie zajęć z wszystkich przedmiotów w szkole podstawowej.

  Zestaw ma możliwość zakładania na okulary korekcyjne. System został zaprojektowany tak, aby w pełni zaangażować uczniów w kreatywne i ekscytujące nauczanie. Wizualizacje miejsc w trybie 360°, trójwymiarowe obiekty i złożone struktury na wyciągnięcie ręki to wszystko przenosi lekcje w zupełnie inny wymiar. Zestaw posiada intuicyjny interfejs oraz łatwy dostęp do treści edukacyjnych zlokalizowanych na portalu dla nauczycieli.

  Od dnia dzisiejszego działa również nowoczesna pracownia językowa.

  Pracownia Inter Aktin jest wyposażona w autorskie, ergonomiczne meble. Nasza pracownia językowa zaprojektowana została na nasze zamówienie, posiada monitor wbudowany w blat umożliwiający dotykowe sterowanie całą pracownią, czy udogodnienia powodujące, że pracownia językowa InterAktin jest przyjazna dla uczniów niepełnosprawnych. Stosowane rozwiązania oraz technologie pozwalają na stworzenie dowolnych konfiguracji par oraz grup konwersacyjnych.

  Zastosowana elektronika i ergonomiczne meble zapewniają komfortowe warunki pracy zarówno dla uczniów jak i nauczyciela poprzez:

  • możliwości prowadzenia rozmów z utrzymaniem kontaktu wzrokowego

  • poprawiony komfort pracy - uczeń skierowany jest w stronę tablicy interaktywnej/monitora interaktywnego

  • wbudowany do blatu dotykowy monitor z hartowaną szybą nie zasłania uczniom tablicy interaktywnej/monitora interaktywnego i zapewnia dotykowe starowanie klasopracownią

  • ograniczenie ilości kabli i przyłączeń, wszystkie kable znajdują się pod blatem i są podłączone do komputera stacjonarnego, na biurku znajduje się jedynie bezprzewodowa klawiatura i mysz

  • komputer pełniący rolę magnetofonu, odtwarzacza płyt CD, nagrywa materiał cyfrowo i w pełni steruje dystrybucją sygnału audio

  Sterowanie klasopracownią odbywa się w pełni za pomocą wbudowanego do blatu biurka monitora dotykowego LCD.

 • Regionalny Konkurs "Mistrz Origami"

  Regionalny Konkurs "Mistrz Origami"

  W XV Regionalnym Konkursie "Mistrz Origami" uczennice klasy 7 b, Julia Ostrowska i Natalia Ostrowska zajęły trzecie miejsce . Wykonały pracę "Ogródek babci". Gratulujemy 

 • MITY – PROJEKT W KLASIE VA

  MITY – PROJEKT W KLASIE VA


  23.03.2022r. podsumowaliśmy naszą pracę z mitologią. Pracowaliśmy w grupach i utrwalaliśmy wiadomości z tego działu. W czasie wykonywania zadań, odczuwaliśmy olimpijski spokój. Nikt nie stwierdził, że jakieś zagadnienie jest jego piętą Achillesa. Wycinaliśmy, wyklejaliśmy, rysowaliśmy, zgadywaliśmy – przecięliśmy wiele węzłów gordyjskich. Po zakończeniu wspólnych działań, pracownia nie wyglądała jak stajnia Augiasza. W nagrodę za pracę, każdy otrzymał symboliczny wieniec laurowy.

  Przygotowanie i organizacja – Marta Papis.


 • "Narwiańska Akademia Wiedzy"

  28 marca 2022 roku uczniowie biorący udział w projekcje – „Narwiańska Akademia Wiedzy” wraz z opiekunami pojechali do Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego im. Prof. Andrzeja Myrchy. Zbiory Muzeum zawierają liczne okazy fauny krajowej ale też stref polarnych, spreparowane owady, zwierzęta głównie bezkręgowe, skamieniałości oraz minerały i skały z całego świata, fotografie i grafiki z fauną i florą różnych miejsc na Ziemi. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

 • Wiosna, ach to Ty!

  Wiosna, ach to Ty!

  "Zapachniało, zajaśniało... Wiosna, ach, to Ty!" Dzisiaj, 21 marca, w naszej szkole było wyjątkowo, kolorowo, wesoło i kreatywnie - Dzień Wiosny, Dzień bez plecaka i Dzień kolorowej skarpetki okazał się hitem!

  Uczniowie wykazali się niesamowitą pomysłowością, rezygnując z plecaka na rzecz innych przedmiotów, w których przynieśli podręczniki, zeszyty i przybory szkolne: były skrzynki na narzędzia, deskorolki, wózki, opona samochodowa, transportery dla zwierząt, klatka dla chomika i mnóstwo innych ciekawych rzeczy. Przechodząc korytarzami nie sposób było się nie uśmiechać od ucha do ucha.

  Nasi uczniowie i nauczyciele to osoby o wielkich sercach, bowiem dzień 21 marca to wyjątkowa data "Dzień kolorowej skarpetki czyli... Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa". Właśnie w 21 parze chromosomów osoby z zespołem Downa mają ich trzy, zamiast dwóch, co czyni je wyjątkowymi. Na znak solidarności ludzie na całym świecie zakładają tego dnia dwie różne, kolorowe skarpetki. My również to zrobiliśmy

 • 21 marca 2022r.

  Pierwszy Dzień Wiosny

   

 • Pierwszy Dzień Wiosny

  Pierwszy dzień wiosny był doskonałym momentem do zadbania o skrzydlatych przyjaciół. Dziś na terenie zielonym naszego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego zagościły nowe budki dla ptaków.

  Wieszanie budek lęgowych to dobry sposób aby wesprzeć nasze środowisko i dbać o bioróżnorodność biologiczną. Niektóre ptaki wybiorą budkę zawieszoną przez człowieka z konieczności, gdyż w pobliżu nie znalazły odpowiedniego środowiska (np. wróble).

  Z niecierpliwością czekamy na skrzydlatych mieszkańców

 • Kangur matematyczny 2022

  W dniu 17 marca 2022 roku w naszej szkole odbył

  się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR.

  Wzięło w nim udział 35 uczniów w następujących kategoriach:

  ŻACZEK (klasy II) - 4 uczniów,

  MALUCH (klasy III-IV) - 19 uczniów,

  BENIAMIN (klasy V-VI) - 6 uczniów,

  KADET (klasa VII-VIII) - 6 uczniów.

  Wszyscy rozwiązywali zadania o różnym stopniu trudności. Większość biorących udział w konkursie poradziło sobie z nimi w 60 min., choć mieli na rozwiązanie zadań 75 minut. Każdy z uczestników otrzymał prezent w postaci zabawki logicznej „Zaplątany kangurek". Wyniki konkursu będą znane dopiero w maju. Mamy nadzieję, że wśród laureatów znajdą się nasi koledzy i koleżanki.

  Trzymamy kciuki!

 • Mistrzostwa Młodzieży Szkolnej

  MISTRZOSTWA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W FINALE GRUPY POŁUDNIOWEJ W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW 11.03.2022

  TYKOCIN 1 MIEJSCE

  Chłopcy z klas 8 awansowali do FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO.

 • DZIEŃ KOBIET

  Wszechobecne serdeczne życzenia płynące od uczniów dla nauczycielek i uczennic naszej szkoły od samego rana wprowadziły nas w świąteczny nastrój.

 • Czarodziejskie szafy i makiety

   Czarodziejskie szafy i makiety w wykonaniu uczniów klasy IVa po omówieniu lektury pt. "Lew, czarownica i stara szafa". Czwartoklasiści wykazali się niezwykłą kreatywnością i pokazali, że wyobraźnia nie ma granic.

 • Rekrutacja do Przedszkola i klasy I Szkoły Podstawowej w Tykocinie w roku szkolnym 2022/2023

 • Walentynki w Domu Pomocy Społecznej

  "Serduszko puka w rytmie cza-cza ". Dzisiaj obchodziliśmy Walentynki w Domu Pomocy Społecznej.  Z wesołym repertuarem piosenek o miłości wystąpiły dzieci od zerówki do czwartej  klasy. Naszym zaprzyjaźnionym mieszkańcom podarowalismy własnoręcznie zrobione tulipany.  "Człowiek szuka miłości, bo w głębi serca wie, że tylko miłość może uczynić go szczęśliwym ".

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno - Przedszkolny w Tykocinie
  ul. Kochanowskiego 1
  16-080 Tykocin
 • 85 718 70 70

Galeria zdjęć