Nawigacja

Nawigacja

 • ZEBRANIE Z RODZICAMI

  Dnia 23.05.2019r (czwartek) o godz. 1500 odbędzie się zebranie z rodzicami.

 • Norbert Okuła ze Szkoły Podstawowej w Tykocinie zajął I miejsce w klasyfikacji indywidualnej szkół podstawowych w grupie II.

  Norbert Okuła ze Szkoły Podstawowej w Tykocinie zajął I miejsce w klasyfikacji indywidualnej szkół podstawowych w grupie II.

   

  Była zacięta rywalizacja, nie zabrakło emocji. 26.04.2019 r. w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy odbyły się Eliminacje Powiatowe XLII Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, w którym to Norbert Okuła z naszej szkoły zajął I miejsce w  klasyfikacji indywidualnej szkół podstawowych w  grupie II.

  W Turnieju uczestniczyło 13 drużyn szkół podstawowych łącznie 44 zawodników. Naszą szkołę w gr. I reprezentowali: Patrycja Ciołko- kl. Vb, Dominika Białecka- kl.Vs, Michał Sadowski- kl.Vb, Sebastian Zembko-kl.Vb , zaś gr. II: Diana Kwiatkowska-kl.VIa, Łukasz Komorowski-kl.Via i Norbert Okuła- kl.VIb.

  Zmagania rozpoczęły się od testu teoretycznego z wiedzy dotyczącej zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych oraz sytuacji w ruchu drogowym. Następnie uczestnicy turnieju pod okiem przedstawiciela Policji sprawdzili swoje umiejętności praktyczne na torze przeszkód, który musieli pokonać na rowerach. Ponadto każda drużyna wykonała zadania praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej pod okiem przedstawicieli Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku.

  Turniej popularyzuje znajomość przepisów ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Kształtuje partnerskie zachowania wobec innych uczestników ruchu, promuje też rower jako środek transportu.

  Młodzież do konkursu przygotowali nauczyciele: Bogusława Najecka i Artur Wiśniewski

   

 • „Trzymaj formę”

  „Trzymaj formę”

  25 kwietnia w naszej szkole odbyły się powiatowe zawody sportowe. Dbając o zdrowie i dobre samopoczucie sportowców uczniowie z Samorządu Uczniowskiego zrobili im miłą niespodziankę. W ramach programu „Trzymaj formę”pod opieką p. Anny Kurzawskiej, p. Bogusławy Najeckiej, p. Katarzyny Jarockiej i p. Magdaleny Lenczewskiej przygotowali kanapki bogate w witaminy i barwne kolory. Sportowcy i ich opiekunowie chętnie zajadali się nimi nabierając sił po wysiłku fizycznym.

  Opracowały: mgr Magdalena Lenczewska i mgr Katarzyna Jarocka

 • Konkurs „Ja wobec tolerancji”

  Konkurs „Ja wobec tolerancji”

  15 kwietnia został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny „Ja wobec tolerancji”, który został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Był on skierowany do uczniów klas I-III oraz IV-V. Celem konkursu było kształtowanie u dzieci postawy tolerancji i upowszechnianie wiedzy na jej temat oraz odwoływanie się do takich wartości jak przyjaźń, miłość, szacunek.

  Wyniki konkursu:

  I miejsce:

  Maciej Jabłoński kl. II b

  II miejsce:

  Hanna Nienałtowska kl. I a

  Magdalena Baczewska kl. I b

  III miejsce:

  Kuba Olszewski kl. II b

  Wyróżnienia:

  Sebastian Apiecionek kl. I a

  Karol Kopczewski kl. III a

  Karolina Ostrowska kl. I b

  Dominika Sadowska kl. IV b

  Emilia Dyra kl. I b

  Karolina Wiśniewska kl. III a

  Kornel Wąsecki kl. I a

  Gratulujemy!

  Opracowały: mgr Katarzyna Jarocka i mgr Magdalena Lenczewska

 • Kiermasz wielkanocny

  Kiermasz wielkanocny

  W dniach 1 - 5 kwietnia w naszej szkole odbył się wielkanocny kiermasz zorganizowany prze SU i Szkolne Koło Caritas, na którym można było zakupić piękne i kolorowe palmy, stroiki, koszyki, pisanki. Ozdoby te zostały własnoręcznie wykonane przez uczniów na lekcjach techniki pod opieką p. Bogusławy Najeckiej. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na Fundację "Pomóż Im" Białostockiego Hospicjum dla Dzieci. Serdecznie dziękujemy uczniom za duży wkład w pracę i ogromne zaangażowanie.

 • Świąteczna wizyta w DPS w Tykocinie

  Świąteczna wizyta w DPS w Tykocinie

  10 kwietnia 2019 r. uczniowie z klasy IV b z opiekunkami: p. K.Grzesiuk, p. K.Jarocką i p. M.Lenczewską udali się ze świąteczną wizytą do DPS w Tykocinie. Uczniowie zaprezentowali w formie pantomimy "Legendę o trzech drzewach". Następnie złożyli życzenia wszystkim mieszkańcom i pracownikom oraz obdarowali ich wielkanocnymi mazurkami i babeczkami.

   

  Opracowały: mgr Magdalena Lenczewska i mgr Katarzyna Jarocka

 • Z miłości do Ojczyzny…

  Z miłości do Ojczyzny…

  Z miłości do Ojczyzny zrodził się pomysł Konkursu Kaligraficznego adresowanego do uczniów   klas  IV – VI SP. Za cele przyjęto: rozbudzanie umiejętności kształtnego  i estetycznego pisania piórem, rozwijanie zainteresowań i talentów uczniów, rozpowszechnianie sztuki kaligrafii, uwrażliwienie na piękno pisma odręcznego oraz  promowanie patriotyzmu. Uczestnicy mieli za zadanie napisać  tekst – wybrany wiersz (lub jego fragment) o tematyce patriotycznej - piórem lub piórkiem na papierze gładkim formatu A-4. Komisja oceniająca wzięła pod uwagę: staranność i oryginalność elementów graficznych, płynność pisma i estetykę połączeń literowych, kompozycję pracy, poprawność ortograficzną  i interpunkcyjną oraz samodzielność pracy.

   Jury wybrało trzy zwycięskie prace. Nagrodzeni zostali: Gabriela Szafrańska z kl. IVb, Oliwia Rakowicz z kl. IVa oraz  Emil Ołdziej z kl. Va SP. Dyplomy i nagrody zostały wręczone podczas uroczystego apelu – 19 marca 2019r.

  Serdecznie gratulujemy!

   

  Organizatorki – mgr Katarzyna Strelczuk, mgr Marta Papis, mgr Karin Skiba

   

 • Podziękowanie

  Za nami XII edycja Konkursu “Piosenki Pokolenia Naszych Rodziców”. To wydarzenie jest wizytówką szkoły i gminy. Po raz kolejny odnieśliśmy sukces, na który pracowało bezinteresownie wiele osób. Jestem wzruszona zaangażowaniem, spontaniczną pomocą, ciekawymi pomysłami, dobrym słowem i życzliwością, które płyną od Was. Każdy, kto chciał pomóc, może uznać sukces tego konkursu za swój własny. Z całego serca dziękuję za ciężką pracę i to, że zawsze mogę na Was liczyć. Swoim koleżankom i kolegom dziękuję za życzliwość, zrozumienie i dobre słowo.

  Bardzo dziękuję Dyrekcji, Panu Wojciechowi Andraszkowi i Pani Zofii Zaworskiej za wielkie wsparcie i pomoc. Dzięki Państwa życzliwości mam siły na następne edycje.

  Oto osoby, bez których organizacja konkursu byłaby niemożliwa:

  Pani Justyna Malinowska

  Pani Marta Białecka

  Pani Magdalena Lenczewska

  Pani Katarzyna Jarocka

  Pani Ewa Wysocka

  Pani Ewa Herman

  Pani Jolanta Siemieniuk

  Pan Ireneusz Kalisty

  Pan Bogdan Dąbrowski

  Pani Krystyna Sokolewicz

  Pani Bogusława Najecka

  Pani Anna Kurzawska

  Pani Marta Wnorowska

  Pani Celina Stankiewicz - Niksa

  Pani Marzena Zembko

  Pani Karin Skiba

  Pani Katarzyna Grzesiuk

  Pani Elżbieta Potomska.

  W organizację konkursu są bardzo zaangażowani uczniowie naszej szkoły. Jest to ciężka praca przed samym konkursem, a także w jego trakcie i po zakończeniu. Dziękuję Wam za poświęcenie swojego czasu, odpowiedzialność, dojrzałość i pracowitość. Dzięki Waszej pomocy konkurs przebiega bardzo sprawnie. Uczniowie, którym chciałabym podziękować, to:

  Julia Pogorzelska

  Oliwia Potocka

  Zuzia Buraczewska

  Natalia Jabłońska

  Wiktoria Dąbrowska

  Patrycja Łażewska

  Maja Malecka

  Ania Korzińska

  Ania Mogielnicka

  Patrycja Choińska

  Emilka Bańkowska

  Michał Malinowski

  Kuba Rusiecki

  Norbert Okuła

  Hubert Okuła

  Konrad Tyborowski

  Szymon Paszkowski

  Kamil Ciołko

  Wojtek Szafrański.

  Dziękuję Julii, Michałowi, Kamili, Karolinie i Amelce za godne reprezentowanie naszej szkoły i Tykocina, za piękny występ na wysokim poziomie, emocje i wzruszenia. Jesteście prawdziwą wizytówką szkoły.

  Słowa podziękowania kieruję do Sponsorów naszego konkursu. Dzięki Państwa życzliwości, chęci bezinteresownej pomocy i wsparciu zdolnej młodzieży konkurs jest bardzo atrakcyjnym wydarzeniem przyciągającym uczniów z wielu szkół.

  Sponsorzy XII Konkursu “Piosenki pokolenia naszych rodziców”:

  Starostwo Powiatowe w Białymstoku

  Urząd Miejski w Tykocinie

  Rada Rodziców przy Zespole Szkół w Tykocinie

  Bank Spółdzielczy w Białymstoku

  Państwo Katarzyna i Wiesław Truskolawscy - Smak Tykocin

  Państwo Emilia i Mariusz Jabłońscy - Restauracja Alumnat

  Państwo Anna i Mariusz Ciołko - Villa Regent

  Państwo Emilia i Marek Potrzebko - Piekarnia Narew

  Państwo Bogumiła i Piotr Jabłońscy

  Pani Alina Jabłońska.

   

  Dziękuję.

  Joanna Grodzka - Kulikowska

   

   

 • OSIĄGNIĘCIA

  Wojewódzki Konkurs Informatyczny pt. "Wirtualny spacer po szkole"

  Uczennice klasy IIIA gimnazjum: Ewelina Kołnier, Małgorzta Markowska, Emilia Wądołowska zostały finalistkami Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego pt. "Wirtualny spacer po szkole". 

  Uczennice do konkursu przygotowała p.Marzena Zembko


  Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Informatyki

  Wiktor Truskolawski uczeń klasy 8B szkoły podstawowej został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Informatyki.

  Ucznia do konkursu przygotowała p.Marzena Zembko.


  Wojewódzki konkurs przedmiotowy z biologii

  Uczennica klasy IIIA gimnazjum  Oliwia Malinowska została laureatką Wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z biologii.

  Uczennicę do konkursu przygotowała p. Agnieszka Przeździecka.

 • Zaproszenie do udziału w „Piknikach wojskowych”
   organizowanych
  na terenie województwa podlaskiego

   

   

  W bieżącym roku  obchodzimy XX lecie wstąpienia Polski  (12.03. 1999r.) do Paktu Północnoatlantyckiego „North Atlantic Treaty Organization (NATO).

  Aktualnie NATO liczy 29 członków. Najnowszym jest Czarnogóra,  przyjęta na szczycie
  w Brukseli 25 maja 2017r.

  Oficjalnymi kandydatami do członkostwa w sojuszu są Bośnia i Hercegowina oraz Macedonia Północna, natomiast po potencjalnymi GruzjaFinlandia i Ukraina.

  Kuratorium Oświaty w Białymstoku w imieniu Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego 
  w Białymstoku serdecznie zaprasza dyrektorów szkół, nauczycieli  oraz uczniów szkół
   i placówek do wzięcia udziału w piknikach wojskowych organizowanych  na terenie województwa podlaskiego z okazji powyższego jubileuszu w następujących terminach:

  1. 09.03.br.godz. 11.00  na terenie 18 Białostockiego Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku;
  2. 31.03.br  w Białymstoku i Bielsku Podlaskim;
  3. 07.04.br w Łomży;
  4. 08.04.br. w Ciechanowcu.

           

   

   


   

 • Podsumowanie XII Konkursu Piosenki pt: “Piosenki pokolenia naszych rodziców” Tykocin 2019

  Podsumowanie XII Konkursu Piosenki pt: “Piosenki pokolenia naszych rodziców” Tykocin 2019

   

  12 lutego w Zespole Szkół w Tykocinie odbyła się XII edycja Konkursu Piosenki pt: “Piosenki pokolenia naszych rodziców”. Zaproszenie do udziału w konkursie przyjęło 35 uczestników ze szkół i Domów Kultury w Czarnej Białostockiej, Dobrzyniewie Dużym, Grajewie, Knyszynie, Korycinie, Kruszewie, Łapach, Obrubnikach, Ogrodniczkach, Płonce Kościelnej, Radulach, Rafałówce, Sokołach, Sokółce, Wasilkowie, Złotorii i Tykocinie. Uczestników oceniało profesjonalne jury w składzie: Krzysztof Kulikowski, Małgorzata Trojanowska i Anna Zawadzka. Konkurs odbył się na bardzo wysokim poziomie artystycznym. Jury wyłoniło laureatów I, II i III  miejsca w 4 kategoriach wiekowych oraz przyznało 10 wyróżnień, widzowie zagłosowali  na nagrodę publiczności.  W trakcie konkursu  Pan Adam Backiel – Radny Powiatu Białostockiego odczytał list od Pana Starosty Jana Bolesława Perkowskiego. Mogliśmy też usłyszeć koncert w wykonaniu jury konkursu. Sponsorami XII Konkursu było Starostwo Powiatowe w Białymstoku, Urząd Miejski w Tykocinie, Rada Rodziców przy Zespole Szkół w Tykocinie, Bank Spółdzielczy w Białymstoku oraz osoby prywatne.

   

  Lista laureatów XII Konkursu “Piosenki pokolenia naszych rodziców:

   

  Kategoria wiekowa: klasy I-III szkoły podstawowej

  I miejsce: Lena Pieczko z Czarnej Białostockiej

  II miejsce: Aleksander Jan Kosieliński z Ogrodniczek

  III miejsce: Amelia Jackowska z Tykocina

   

  Kategoria wiekowa: klasy IV-VI szkoły podstawowej

  I miejsce: Maya Zyskowska z Grajewa

  II miejsce: Kamila Jabłońska z Tykocina

  III miejsce: Weronika Ciuruk z Czarnej Białostockiej

   

  Kategoria wiekowa: klasy VII -VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum

  I miejsce: Natalia Popławska z Sokółki

  II miejsce: Julia Statkiewicz z Tykocina

  III miejsce: Ania Izabella Roginela z Dobrzyniewa Dużego

   

  Kategoria wiekowa: klasy LO

  I miejsce: Natalia Łapińska z Łap

  II miejsce: Julia Świerzewska z Łap

  III miejsce: Oliwia Sokołowska z Sokół

   

  Wyróżnienia:

  Oliwia Popławska z Sokółki

  Karolina Wiśniewska z Tykocina

  Teresa Stypułkowska z Płonki Kościelnej

  Milena Anasińska z Czarnej Białostockiej

  Oliwia Wołosiewicz z Radul

  Julia Śledziewska z Knyszyna

  Agata Daniłowicz z Wasilkowa

  Gabriela Stypułkowska z Płonki Kościelnej

  Żaneta Czajkowska z Kleosina

  Gabriela Rybołowicz z Kleosina

   

   Nagroda Publiczności:

  Julia Statkiewicz z Tykocina

   

  Nagroda Specjalna:

  Julia Statkiewicz z Tykocina

  Kamila Jabłońska z Tykocina

   

  GALERIA ZDJĘĆ Z KONKURSU PIOSENKI

 • 5 lutego Dzień Bezpiecznego Internetu

  5 lutego Dzień Bezpiecznego Internetu

  5 lutego pod hasłem „Działajmy razem!” obchodzimy po raz kolejny Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). 

  Z tej okazji  została zorganizowana wystawa  plakatów  wykonanych przez dzieci i młodzież z naszej szkoły  pod opieką pani mgr Marzeny Zembko i pani mgr Bogusławy Najeckiej, poświęcona zagrożeniom związanym z korzystaniem z Internetu.

  Od kilku lat obserwujemy proces coraz bardziej zdecydowanego przenoszenia życia codziennego dzieci i młodzieży do Internetu. Środowisko nowych technologii stało się głównym miejscem ekspresji, nawiązywania kontaktów towarzyskich oraz realizacji pasji i zainteresowań wśród młodych ludzi. Internauci, korzystając z Internetu, często zapominają o zagrożeniach z tym związanych. Zainicjowana kampania społeczna ma za zadanie zwrócić uwagę dorosłych: rodziców, opiekunów oraz profesjonalistów pracujących z dziećmi, na problem niebezpieczeństw sieciowych, oraz pokazać, jak dbać o bezpieczeństwo młodego internauty. Celem kampanii jest również wykorzystanie potencjału młodych artystów oraz promocja ich twórczości.

   

 • Zebranie z rodzicami

  Dnia 18.01.2019r. o godz. 1500 odbędzie się zebranie z rodzicami na sali gimnastycznej.

 • OGŁOSZENIE

  W pierwszym tygodniu ferii w dniach 21-22 stycznia 2019r. w godzinach 900-1200 będzie czynna biblioteka szkolna. 

 • 17.01.2019

  Moduł Osiągnięcia uczniów został zmodyfikowany

 • Świąteczna wizyta w DPS w Tykocinie

  Świąteczna wizyta w DPS w Tykocinie

              19 grudnia 2018 r. uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas i Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunkami wybrali się do Domu Pomocy Społecznej w Tykocinie. Razem z mieszkańcami uczestniczyli we mszy św. Po jej zakończeniu zaśpiewali kolędę i złożyli życzenia księdzu dyrektorowi, pracownikom i mieszkańcom DPS oraz rozdali własnoręcznie wykonane pierniki.

  Opracowała: mgr Magdalena Lenczewska i mgr Katarzyna Jarocka

 • CUKIER LUKIER

  CUKIER LUKIER

  18 grudnia 2018 r. uczniowie z klasy IVa i Vb udali się na wycieczkę do Manufaktury Słodyczy Cukier Lukier. W czasie świątecznych warsztatów mieli okazję, by  obejrzeć pokaz powstawania cukierków i  lizaków oraz od podstaw wykonać i zapakować własne słodycze. Uczniowie  z wielkim zaangażowaniem przystąpili do pracy, a na efekty nie trzeba było długo czekać.

  Oprac. – M. Papis, A. Konarzewska-Pogorzelska

 • Kiermasz ozdób świątecznych

  Kiermasz ozdób świątecznych

              13.12.2018r. na holu głównym naszej szkoły odbył się kiermasz ozdób świątecznych pod opieką pań: K. Grzesiuk, K. Jarockiej i M. Lenczewskiej. Ozdoby zostały przygotowane przez uczniów, ich rodziców, a także nauczycieli. Chętnych było wielu. Podczas tej akcji zebrano kwotę 1400 zł. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na Fundację „Pomóż Im” Białostockiego Hospicjum dla Dzieci.

  Opracowała: mgr Magdalena Lenczewska, mgr Katarzyna Jarocka

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół i Przedszkole w Tykocinie
  ul. Kochanowskiego 1
  16-080 Tykocin
 • 85 718 70 70

Galeria zdjęć