Nawigacja

 • Informacja

  Ze względu na trudne warunki atmosferyczne w dniach 09.02.2021 - 10.02.2021 zajęcia stacjonarne w klasach I-III szkoły podstawowej zostają zawieszone. W dniach 09.02.2021 - 10.02.2021 przechodzimy na nauczanie zdalne. W związku z zaistniałą sytuacją próbne egzaminy ósmoklasisty w dniach 9.02.2021 - 11.02.2021 zostały przełożone na 16.02.2021-18.02.2021. 

  Dyrekcja ZSiP

 • Informacja z wyboru najkorzystniejszej oferty w zapytaniu ofertowym na "Sukcesywną dostawę artykułów spożywczych do stołówki szkolnej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Tykocinie na II semestr roku szkolnego 2020/2021"

 • OBIADY W LUTYM 2021R.

  LUTY - 20 dni żywieniowych

  DLA DZIECI:

  Zupa: 18,00 zł

  Drugie danie: 64,00 zł

  Pełny obiad: 82,00 zł

  DLA NAUCZYCIELI:

  Drugie danie: 98,00 zł

  Pełny obiad: 124,00 zł

  Wpłaty przelewem na konto nr: 70 8060 0004 0710 1919 2000 0040

  Zespół  Szkolno - Przedszkolny w Tykocinie

  ul. Kochanowskiego 1

  16-080 Tykocin

  (ważne: imię i nazwisko, posiłek, miesiąc)

  KONTAKT STOŁÓWKA: 85 686 93 36

   

 • Zapytanie ofertowe na "Sukcesywną dostawę artykułów spożywczych do stołówki szkolnej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Tykocinie na II semestr roku szkolnego 2020/2021"

 • Ogłoszenie

  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dofinansuje zakup komputera dla dzieci rolników. Poniżej w linku wymagania jakie trzeba spełnić. 

  https://www.topagrar.pl/articles/prow-2014-2020/arimr-dofinansuje-zakup-komputera-dla-dziecka-rolnika/

  Link  do tego ogłoszenia

  https://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/pieniadze-na-zakupu-komputera-dla-dziecka-z-rodziny-rolniczej.html

  Emilia Mętecka

 • Ponad stereotypy

  Czasem wystarczy rzut oka na mijaną na ulicy osobę i wydaje nam się, że wiemy już o niej wszystko, a przynajmniej bardzo dużo... Kim jest, co powinna robić, a co robi nie tak. Skąd nam się to bierze? Co takiego się w nas uruchamia, że tak łatwo przychodzi nam włożenie kogoś w określoną szufladkę? Przedstawiamy nową broszurę tematyczną.

  Po co nam w ogóle stereotypy? Z jednej strony przy tej ilości informacji i bodźców, które mamy na co dzień do przyswojenia, ich funkcja pozwalająca na oszczędność czasu może być bardzo użyteczna. Z drugiej jednak strony, to skąpstwo poznawcze ma ogromne konsekwencje, które możecie obserwować nie tylko w najbliższym otoczeniu, ale i śledząc doniesienia mediów z całego świata. O tym, skąd się biorą i jak wpływają na nasze życie stereotypy, przeczytajcie w załączonym wywiadzie z dr Sylwią Bedyńską „Od pierwszego wejrzenia”.

  Stereotypy stosujemy wobec innych, ale również sami bywamy postrzegani stereotypowo. Większość z nas bez wysiłku może sobie przypomnieć sytuację, gdy ktoś oceniał nas i mówił, że wyglądamy lub zachowujemy się nie tak, jak powinniśmy, będąc np. kobietą, mężczyzną, matką – po prostu ze względu na przynależność do jakiejś grupy społecznej. Wielu z nas mogło wtedy odczuwać złość czy chęć buntu przeciwko narzucaniu nam czegoś, co nie do końca jest z nami zgodne. Czasem sami nie wiemy, co dokładnie nas tak uwiera. W końcu każdy z nas potrzebuje poczucia przynależności do grupy, z którą łączą go jakieś cechy. Jednocześnie przynależność ta oznacza przypisanie nam jakiegoś społecznego scenariusza, który „powinniśmy” realizować.

  Wyjście poza tę wyobrażoną rolę naraża nas na dyskomfort, ocenę, a nawet odrzucenie. Dotyczy to tak samo nas, dorosłych, jak i dzieci, które na podstawie komunikatów od otoczenia szybko budują sobie wyobrażenie o scenariuszach, w jakie powinny się wpisywać. Jak więc poszerzyć opis tych ról, aby nie tracić przynależności, ale też nie rezygnować ze swoich indywidualnych potrzeb? Warto się tu przyjrzeć, jak to się dzieje, że mamy w głowach takie przekonania i jak ogromną rolę pełni w tym język. To komunikaty – pochwały, oceny, komentarze – współtworzą razem z konkretnymi naszymi zachowaniami wyobrażenia dzieci o tym, kim są, a kim być „powinny”. Jak więc mówić, żeby nie ograniczać ich stereotypami? Zapoznajcie się z naszymi plakatami z propozycjami dobrych słów, które pomogą „odczarować” stereotypy płciowe. Zachęcamy też do przyjrzenia się swoim przekonaniom na temat tego, na ile nasze umiejętności definiowane są przez płeć – i czy w ogóle?

  O tym, jak to się dzieje i jaki ma wpływ na nasze życie, opowiada dr Maria M. Pawłowska. Może sami odkryjecie, że Wasze wybory też wielokrotnie wynikały z przekonań o tym, co możecie, a czego nie, zależnie od płci.

  Chcemy dobrej przyszłości dla nas wszystkich, nie dajmy się więc ograniczać stereotypom!

  źródło: https://kulczykfoundation.org.pl/edukacja/baza-wiedzy/Ponad_Stereotypy

  ponad_stereotypy2.pdf

  ponad_stereotypy_3.pdf

  KF_Plakat_ponas_stereotypy_1.pdf


  --

  Emilia Mętecka

 • KSIĄŻKA NAJLEPSZYM PREZENTEM POD CHOINKĘ

   

  Zbliżają się Mikołajki, i Boże Narodzenie. Dla czytelników najlepszym prezentem zawsze jest książka. Co ciekawego kupić? Czy kupić nowość, czy pozycję wydaną wcześniej, ale mającą bardzo dobre opinie czytelników? W pierwszym przypadku możemy być pewni, że osoba obdarowana nie ma jeszcze tej książki, a w drugim – jest ryzyko, że taką książkę już ma. Tu już sami musimy zdecydować. Bardzo dobre  recenzje czytelników znajdziemy na stronie lubimyczytać.pl

  • Dla najmłodszych można polecić wiersze Ewy Szelburg-Zarembiny, Doroty Gelner, Danuty Wawiłow, Natalii Usenko czy Michała Rusinka;
  • Dla młodszych czytelników przeznaczona jest seria  „Zaopiekuj się mną” wydawnictwa „Zielona Sowa” o perypetiach zwierzaków szukających kochającego właściciela. W tym uroku ukazały się H. Webb, S. Williams, Perełka, wyjątkowa kotka, H, Webb, Igiełka uratowana kotek,
  • W tym roku ukazało się wiele komiksów z różnych serii. Są to np. Thorgal. t. 38. Selkie; Bogowie z gwiazdozbioru Aquariusa (komiks science fiction); Conan. T. 3 Powrót do Cymerii; Avengers. T. 6 Zderzenie Światów; Wujek Sknerus i Kaczor Donald – Najbogatszy kaczor świata, tom 5; 2 grudnia ukaże się 8 tom komiksu o Garfieldzie z serii „Tłusty koci trójpak”. Więcej informacji o komiksach, które ukazały się już i mają się ukazać można znaleźć na stronie https://swiatkomiksu.pl/
  • Chłopaków ucieszy wiadomość, że  tym roku ukazał się 14 tom „Dziennika cwaniaczka” (autor: J. Kinney);
  • Dla starszych nastolatków Wydawnictwo Literatura przygotowało serię „Plus Minus 16”, w tym roku ukazała się książka  K. Ryrych, Zyg-zyg marchewka. Bardzo ciekawe książki dla miłośników beletrystyki historycznej dla dzieci w różnym wieku Wydawnictwo Literatura oferuje w serii „Wojny dorosłych - historie dzieci”.
  • Miłośnikom humoru Joanny Chmielewskiej przypadnie do gustu książki czeskiego pisarza Ewzena Bocka o przygodach arystokratki – są już 4 tomy po polsku – lub Małgorzaty Kursy, której najnowsza książka Wiedzmy w opałach ukazała się w bieżącym roku.
  • Lubiącym kryminały można polecić tom Awers, zawierający 12 opowiadań polskich autorów kryminałów; Seryjni mordercy – historie z życia polskich seryjnych morderców przedstawiają polscy autorzy kryminałów, A. Bednarek, Obsesja; H. Coben, Chłopiec z lasu, K. Puzyńska, Śreżoga, C, Lagberg, Srebrne skrzydła ...i wiele innych wydanych w 2020 r.
  • Powieści obyczajowe – to np. trzytomowy cykl Z. Mąkosy Wenedyjska winnica (Cierpkie grona, Winne miasto, Dolina nadziei);Z. Ossowskiej Ocalić życie, H. Cygler, Złodziejki świąt; A. Grabowska (Stulecie Winnych (pakiet 3 części),

   

  `                Wybór jest duży. Gdy nie możemy się zdecydować, zawsze możemy oferować bon do sieci księgarni – obdarowany wybierze to, co mu najbardziej się spodoba.

   

  ŚWIETLICA POLECA

   

              Kiedy z powodu koronawirusa dzieci nie chodzą do szkoły świetnym prezentem będą dla nich gry. Można tu przypomnieć ciekawe, rozwijające gry dla różnych grup wiekowych:

  Dla przedszkolaków:

   

  1. „Skrzaty” – to 3 gry, które ćwiczą spostrzegawczość dziecka. Gracze mają przed sobą dużo karteczek z kolorowymi skrzatami. Na przykład w pierwszej grze gracz losuje kartkę z poleceniem „znajdź skrzaty w zielonych czapeczkach” . Dziecko nie umiejące czytać  zrozumie polecenie, gdyż na kartoniku jest narysowana zielona czapeczka

  2. „Na wsi” – gracz losuje pogodę i w zależności od wyniku wybiera, jaką pracę na gospodarstwie wykona. Gra uczy podejmowania decyzji i przewidywania ich skutków.

             

  Dla uczniów z klas I-III

   

  1. „Kingdomino” - to gra taktyczno - strategiczna, bazująca na mechanice domino, w której gracze tworzą królestwo wokół swojego zamku za pomocą kolorowych kafli, które pasują do siebie jedną z części. W trakcie rozgrywki muszą  dbać, by ich królestwo nie było zbyt małe, lecz także, by nie rozrosło się ponad miarę oraz stawiać na tak powstałej planszy specjalne budynki.

  2. „Dobble” - można grać na klika sposobów. W zasadach można znaleźć pięć mini-gier. Najpopularniejszą jest wersja, w której wszystkie karty rozdaje się graczom, a jedną z kart kładzie na środku stołu. Na dany sygnał gracze patrzą na pierwszą kartę z góry, którą trzymają w ręku i szukają wspólnego symbolu z kartą, która leży na stole. Symbol nazywają głośno i szybko kładą swoją kartę na stole, przykrywając starą kartę. Teraz każdy z graczy musi znaleźć wspólny symbol z nową kartą! Wygrywa ten, kto pierwszy pozbędzie się kart.

             

   

  Dla uczniów z klas IV-VI

   

  1. „Koncept” – gra podobna do gry „Kalambury”: celem jest odgadywanie haseł pokazywanych przez innych graczy. Ale... pokazujący nie może się odzywać ani nic pokazywać, czy rysować, do dyspozycji ma tylko planszę z różnymi obrazkami i za pomocą znaczników będzie wskazywał te, które będą miały was naprowadzić. W tę grę najlepiej grać w kilka osób.

  2. „Sequence for Kids” - jej celem jest ułożenie tytułowego sekwensu, czyli układu 4 żetonów w linii prostej – w pionie, poziomie lub na ukos. Na planszy umieszczono bajkowe rysunki zwierząt, których kopie odnajdziemy w talii kart. Gra o małej powtarzalności, więc się nie nudzi.

   

  Dla uczniów z klas VII-VIII

   

  1. „Mr. Jack” – Gra dla 2 graczy. W trakcie rozgrywki, jeden z graczy przyjmie rolę Kuby Rozpruwacza, który po dokonaniu zbrodni próbuje opuścić szczelnie zamknięty East End.  Drugi gracz - przedstawiciel Scotland Yardu - w trakcie gry ma tylko jedną szansę na udane odgadnięcie sprawcy. Gra kończy się ujęciem Kuby, jego ucieczką bądź nieudaną próbą wskazania mordercy.

  2. „Azul” i „Azul witraże Sintry” - W trakcie rundy każdy gracz wybiera płytki z jednego z warsztatów dostawców i układa w swoim magazynie. Następnie wszyscy gracze jednocześnie - w ściśle określony sposób - przenoszą zebrane płytki na ścianę pałacu a w drugiej grze – szybki witraży. Po ułożeniu płytek na ścianie podliczane są punkty. Wygra gracz, który zdobędzie najwięcej punktów w trakcie gry.

  3. „Taboo” - gracze dzielą się na dwa zespoły. W każdej rundzie jeden gracz bierze podstawkę z kartami i w określonym czasie stara się opisać jak najwięcej haseł swojej drużynie. Zasada jest jedna – nie może używać pięciu słów „taboo”, które znajdują się na karcie. Sprawia to, że gracz musi naprawdę nagimnastykować się, aby wyszukać słowa opisujące jego wyraz.

   

    Dobrej zabawy życzy

                                                                                    Małgorzata Choińska

   

   

 • Nowe książki w bibliotece

   

  W bieżącym roku szkolnym biblioteka szkolna wzbogaciła się o wiele nowych pozycji.

  • Najmłodsi uczniowie z klas I-III mogą sięgnąć po nowe pozycje o Kici-Koci i Franklinie lub też przeczytać książeczkę z serii „Zaopiekuj się mną” . Miłośnicy komiksu wypożyczą bardzo gruby tom o przygodach Kaczora Donalda i jego siostrzeńców.
  • Uczniowie z klas IV-VI mogą sięgnąć po nowe tomy „Dziennika cwaniaczka”. Miłośników fantastyki ucieszy wiadomość, że jest do wypożyczenia cały komplet dzieł J.R. R. Tolkiena „Opowieści z Narni”. Mamy także  pierwsze tomy cyklu „Magiczne drzewo” A. Maleszki (seria filmów nakręconych na podstawie tych powieści zdobyła wiele nagród). Także miłościwy komiksów znajdą coś nowego dla siebie.
  • Uczniowie z klas VII-VIII mogą sięgać po cały komplet dzieł A. Sapkowskiego o Wiedźminie. Można wypożyczyć nowe tomy o przygodach Felixa, Neta i Niki. Miłośników dobrego humoru zachęcam do sięgnięcia po tomy czeskiego autora Evzena Bocka o przygodach nastoletniej arystokratki. Także starsi miłośnicy komisu znajdą coś dla siebie.

  Te i inne książki czekają na czytelników. Serdecznie zapraszamy!

   

   

  JAK SAMEMU ZROBIĆ MASKĘ KARNAWAŁOWĄ LUB DO PRZEBRANIA

   DLA DZIECKA

   

  Do zrobienia maski potrzebujemy:

  - balon

  - rolka białego ręcznika papierowego (ewentualnie kilka stron gazet, które rwiemy na małe kawałki)

  - klej z mąki

  - materiały do ozdobienia maski (farby, brokat, kolorowy papier, wstążki, itp.

  - cienka gumka do przymocowania do maski

   

  Jak zrobić maskę z masy papierowej? - porada Tipy.pl

   

  1. Robimy klej:

  2 płaskie łyżki mąki ziemniaczanej;

  2 płaskie łyżki mąki pszennej;

  ok. 0,5 l wody.

  Mąkę rozpuszcza się  w odrobinie zimnej wody, resztę wody gotuje. Roztwór wody i mąki zalewa wrzątkiem ciągle mieszając, jeżeli nie uda się od razu uzyskać konsystencji kleju trzeba wrzucić  na chwilę wszystko do garnka i gotować na małym ogniu do zgęstnienia (powinno trwać niedługo).

  2. Klej studzimy.

  3. Nadmuchujemy balon do mniej więcej wielkości głowy dziecka – może być troszkę większy, aby zasłonił twarz.

  4. Smarujemy balon klejem i oklejamy ręcznikiem. Im więcej warstw, tym mocniejsza maska, ale tym dłużej schnie. Na pewno schnie dłużej niż 1 dobę, więc nie zrobimy tym sposobem maski na godzinę przed zabawą!

  5. Po wyschnięciu rozcinamy z tyłu przyszłej maski, wyjmujemy balon i dopasowujemy maskę do twarzy dziecka odcinając niepotrzebne kawałki. Wycinamy otwory na usta i oczy, ewentualnie nos. Ozdabiamy wg własnego uznania i pomysłu, mocujemy cienką gumkę, aby maska nie spadała z twarzy dziecka. I gotowe!

   

  Na zdjęciu widzimy przykładową maskę, jeszcze przed przyozdobieniem.

   

  Dobrej zabawy!

                                                                                  

   

 • Informacja

  Poniżej umieszczamy link do artykułu na temat :

  „Epidemia COVID-19. W sytuacji przymusowej izolacji dziecko potrzebuje rutyny”.

  https://pulsmedycyny.pl/epidemia-covid-19-w-kryzysowej-sytuacji-dziecko-potrzebuje-rutyny-988189

  Źródło: Puls Medycyny

  Poniżej zamieszczamy numery telefonów, przydatnych w różnych sytuacjach zagrożenia lub kryzysowych:

  Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

  tel. 116 111
  (czynny 7 dni w tygodniu, 24 h na dobę)

   

  ITAKA – Antydepresyjny telefon zaufania

  tel. 22 484 88 01
  (czynny w poniedziałki i czwartki od 17.00 do 20.00)

   

  Bezpłatna linia wsparcia dla osób po stracie bliskich

  tel. 0 800 108 108
   (poniedziałek-piątek od 14.00 do 20.00)

   

  Ośrodek Interwencji Kryzysowej

  OIK przy PCPR-e Białystok

  Ul. Borsucza 2, 15-569 Białystok

   

  Tel. 85 740 39 11, 85 740 39 98

   

   

  Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Białymstoku

  ul. Słonimska 15/1

   

  85 741 62 35

  https://www.facebook.com/pages/category/Professional-Service/Powiatowa-Poradnia-Psychologiczno-Pedagogiczna-w-Bia%C5%82ymstoku-1783050848649362/

   

   

  Telefon zaufania dla osób dorosłych
  w kryzysie emocjonalnym

  tel. 116 123
   (poniedziałek-piątek od 14:00-22:00, połączenie bezpłatne)

   

  POMOC W KRYZYSIE PSYCHICZNYM

  Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji

   

  tel. 22 594 91 00

  (czynny w każdą środę – czwartek od 17.00 do 19.00)

  koszt połączenia jak na numer stacjonarny

  wg taryfy Twojego operatora telefonicznego

   

  Emilia Mętecka, Monika Rogowicka

 • Ogłoszenie

  OD 12 LISTOPADA 2020 r. (CZWARTEK) PRZEDSZKOLE W TYKOCINIE FUNKCJONUJE NORMALNIE - W TRYBIE STACJONARNYM.

  Dyrekcja ZSP  w Tykocinie.

 • Akcja charytatywna

  Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie! W naszej szkole odbyła się zbiórka pieniędzy na zakup drogiego leku dla Michałka Boguckiego. Wspólnymi siłami zebraliśmy 2415 zł.Dziękujemy wszystkim darczyńcom. 💗
  Opiekunowie SU i SKC

  jurekfonia - RAZEM DLA MICHASIA! (TELEDYSK) prod. Boyfiftyhttps://www.youtube.com/watch?v=VRK39UjXMhc

 • Informacja

  W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w naszym Przedszkolu informuję, że w porozumieniu z organem prowadzącym- Panem Burmistrzem, zajęcia stacjonarne w PRZEDSZKOLU OD 4.11.2020 r. DO 11.11.2020r. zostają zawieszone. Zajęcia będą realizowane z wykorzystaniem metod i technik pracy na odległość-tryb zdalny.

  Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.

 • Ogłoszenie

   

  2.11.2020 r. – dzień wolny od zajęć dydaktycznych, szkoła zapewnia zajęcia wychowawczo – opiekuńcze.

   

 • Informacja

  W dniach 26.10.2020 r. – 8.11.2020r. uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych przechodzą na naukę zdalną. Przedszkola i klasy I-III szkół podstawowych będą funkcjonowały bez zmian.

  Dyrekcja ZSP

 • ZASADY BEZPIECZEŃSTWA W INTERNECIE

  1. Nie otwieraj wiadomości, listów, załączników od nieznajomych.
  2. Nie podawaj swoich danych osobowych ani Twoich rodziców.
  3. Zawsze czytaj regulaminy umieszczone na stronach internetowych.
  4. Nie wysyłaj swoich zdjęć.
  5. Nie spotykaj się z osobami poznanymi w internecie.
  6. Nie hejtuj.
  7. Nie obrażaj innych.
  8. Szanuj siebie i innych.
  9. Zainstaluj program antywirusowy na swoim komputerze.
  10. Nie otwieraj stron, które są nieodpowiednie dla twego wieku.
  11. Pamiętaj o prawach autorskich.
  12. Rozmawiaj z rodzicami o tym co robisz w internecie.
  13. Poinformuj rodziców lub nauczyciela jeśli coś zauważyłeś.
  14. Nie siedź długo przed komputerem.

   

   

  Przydatne strony internetowe:

  http://www.321internet.pl

  https://sieciaki.pl/

  https://dyzurnet.pl/dla-rodzicow-i-opiekunow

   

 • Ogłoszenie

   

  14.10.2020 r. – dzień wolny od zajęć dydaktycznych, szkoła zapewnia

  zajęcia wychowawczo – opiekuńcze.

   

 • Opłaty za żywienie w październiku 2020

 • Ogłoszenie

   

  W związku z wprowadzeniem czerwonej strefy dla powiatu białostockiego od poniedziałku

  5 października 2020 r. do odwołania

  wprowadza się na terenie

  Zespołu Szkolno – Przedszkolnego  dodatkowe zalecenia:

   

   

  1. Ogranicza się  do minimum przychodzenie i przebywanie osób trzecich w szkole i przedszkolu;
  2. Wprowadza się obowiązek noszenia przez uczniów klas I-VIII w przestrzeniach wspólnych osłony ust i nosa (korytarze, świetlica, szatnie, biblioteka);
  3. Wprowadza się obowiązek noszenia przez pracowników szkoły i przedszkola w przestrzeniach wspólnych osłony ust i nosa (pokój nauczycielski, korytarze, szatnie, świetlica, biblioteka);
  4. Wprowadza się mierzenie termometrem bezdotykowym temperatury ciała pracownikom przy wejściu do szkoły i przedszkola, a w przypadku gdy jest ona równa albo przekracza 38°C pracownik nie podejmuje pracy i powinien skorzystać z porady medycznej;
  5. Wprowadza się  w przypadku wystąpienia niepokojących objawów chorobowych u ucznia lub pracownika  obowiązek dokonania pomiaru temperatury ciała;

  -    jeżeli pomiar termometrem bezdotykowym wynosi 38°C lub wyżej – należy (powiadomić rodziców ucznia w celu ustalenia sposobu odebrania dziecka ze szkoły i przedszkola) i przypomnieć o obowiązku skorzystania z porady medycznej,

  1. Wprowadza się zakaz organizowania wyjść grupowych i wycieczek szkolnych poza teren Zespołu Szkolno - Przedszkolnego;
  2. Wprowadza się nakaz prowadzenia zajęć wychowania fizycznego na powietrzu, tj. w otwartej przestrzeni terenu szkoły;

  Dyrekcja ZSP w Tykocinie

   

 • Dyrekcja ZSP w Tykocinie przypomina o przestrzeganiu podstawowych zasad bezpieczeństwa w związku z pandemią koronawirusa:

 • Deklaracja dostępności Zespół Szkolno - Przedszkolny w Tykocinie

   

  Deklaracja dostępności Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tykocinie

  Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tykocinie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tykocinie.

  • Data publikacji strony internetowej: 2017-09-01
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2020-09-21

  Status pod względem zgodności z ustawą

  Strona internetowa jest zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

  Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

  • Deklarację sporządzono dnia: 2020-09-21
  • Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia: 2020-09-21

  Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.

  Informacje zwrotne i dane kontaktowe

  • Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Wojciech Andraszek.
  • E-mail: zsip.tykocin@wp.pl
  • Telefon: 857187070

  Każdy ma prawo:

  • zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

  Żądanie musi zawierać:

  • dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
  • wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
  • wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

  Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

  Skargi i odwołania

  Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

  • Organ nadzorujący: Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tykocinie
  • Adres: 16-080 Tykocin, ul. Jana Kochanowskiego 1
  • E-mail: zsip.tykocin@wp.pl
  • Telefon: 857187070

  Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.

  Dostępność architektoniczna

  Budynek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tykocinie jest wielokondygnacyjny, z dwoma głównymi wejściami: jedno do oddziałów szkoły podstawowej oraz segmentu administracyjnego oraz drugie wejście do przedszkola. Główne wejście do Szkoły Podstawowej posiada szerokość drzwi dostosowaną dla niepełnosprawnych. W budynku nie ma windy, szkoła posiada schodołaz. Wejście główne do przedszkola posiada podjazd dla osób niepełnosprawnych. Szerokość głównych drzwi wejściowych do przedszkola, drzwi wewnętrznych oraz ciągów komunikacyjnych jest dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnasciami. Osoby niepełnosprawne mogą swobodnie korzystać z toalety ze względu na ich odpowiednią przestrzeń, w części przedszkolnej budynku oznaczona jest toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Na parkingu szkolnym jest wydzielone miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych, zlokalizowane bezpośrdnio przy wejściu do szkoły. W placówce nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online. Do placówki można wejść z psem asystujacym. 

   

   

   

   

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno - Przedszkolny w Tykocinie
  ul. Kochanowskiego 1
  16-080 Tykocin
 • 85 718 70 70

Galeria zdjęć