• Odwiedziny wolontariuszy z Fundacji "Pomóż Im"

• W ostatnim tygodniu przed feriami dzięki wolontariuszom z Fundacji "Pomóż Im" przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-8 mogli dowiedzieć się, czym jest hospicjum, komu i jak pomaga oraz na czym polega praca w nim. Dziękujemy za cenne informacje i przyjęcie zaproszenia.

• Dzień piżamy. Ostatni dzień przed feriami.

• Piątek, piąteczek, piątunio...

Ostatni dzień przed feriami 🙂

Zrobiło się ciepło i przytulnie, pewnie za sprawą piżam i szlafroków, w które ubrani byli nasi uczniowie i nauczyciele. Wesoły akcent, że po ciężkiej pracy wybieramy się na zasłużony wypoczynek.

Udanych ferii zimowych życzy Samorząd Uczniowski!😊

• Dzień Babci i Dziadka w klasie IIc

• Z okazji Dnia Babci i Dziadka, dnia 17 stycznia, uczniowie klasy IIc zaprosili swoje babcie i dziadków na "Koncert życzeń". Seniorzy mieli okazję usłyszeć zabawne wierszyki i piosenki. Dzieci przygotowały również kilka tańców. Licznie przybyli goście zostali również zaproszeni na herbatkę i ciasto. Było mnóstwo radości.

• Podziękowania "Pola Nadziei 2023/2024"

• "Wdzięczność to jedyne uczucie, które podwaja radość".

I taką radością chcemy się z Wami podzielić. Akcje, które prowadzone były przez Szkolne Koło Caritas w pierwszym półroczu uważamy, że zakończyły się sukcesem. Wspólne zaangażowanie i empatia są inspiracją i pokazują, że małe działania mogą mieć ogromny wpływ na życie innych ludzi. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu. Osobom zaangażowanym w organizację, promocję i prowadzenie tych akcji. Dyrekcji, Nauczycielom, Rodzicom i Wam drodzy Uczniowie!

Dziękujemy.

• Zabawa choinkowa klas I-III

• Klasy I-III wkroczyły w Nowy Rok tanecznym krokiem .🕺💃 Wstępem do zabawy Choinkowej był piękny baśniowo - świąteczny teatrzyk. Konkursy z nagrodami i tańce umiliły czas oczekiwania na wyjątkowego gościa. Tak! Odwiedził nas Mikołaj 🎅 🎄 To był wyjątkowy dzień 🤗

• Przygotowania przedświąteczne w klasie IIb

• Święta Bożego Narodzenia to bardzo szczególny czas w życiu każdego z nas. Przygotowując się do tego wyjątkowego okresu, klasa 2b włączyła się w zbiórkę dla dzieci z domu dziecka organizowaną przez Port Kultury. Kontynuowała zanikający już zwyczaj wysyłania kartek bożonarodzeniowych wykonanych własnoręcznie, uczestniczyła w warsztatach świątecznych prowadzonych przez Panią Magdę Sobolewską, a także przygotowując ozdoby i stroiki do swoich domów.

• Jasełka 2023

• "Cieszmy się i pod niebiosy,

wznośmy razem miłe głosy.

Bo wesoła dziś nowina,

Czysta Panna rodzi Syna.

Bijcie w kotły w trąby grajcie,

A Jezusa przywitajcie nowonarodztnego."

Dziś radośnie kolędowalismy w naszej szkole. W świąteczny nastrój wprowadzili nas uczniowie klasy 4a i zerówek, przybliżając historię narodzenia Dzieciątka Jezus.

• Wyniki konkursu na najładniej przystrojoną klasę

• Jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na najpiękniej przystrojoną klasę. W tym roku jury w składzie Karolina Wilczewska, Justyna Stankiewicz i Małgorzata Włostowska wyłoniło zwycięzcę: wygrała klasa 7b!

Serdecznie gratulujemy! 👏☃️🌲🎂

Nagrodę: czekoladowy tort wręczyła pani Dyrektor Maria Frankowska.

Z całego serca dziękujemy sponsorowi nagrody: Złota Kawiarenka, która niezawodnie od lat wspiera działania Samorządu Uczniowskiego.

• Jasełka w DPS w Tyokcinie

• Możemy powiedzieć, że już tradycyjnie przed Bożym Narodzeniem odwiedziliśmy mieszkańców DPS w Tykocinie. Uczniowie kl 4, wprowadzając w nastrój przedświateczny, przedstawili historię narodzenia Dzieciątka Jezus. Radosne kolędy i pastorałki wyśpiewali: pasterze, aniołki, górale i góralki, urokliwi uczniowie zerówek. Nie zabrakło też św. Mikołaja, ubogiego, ale od serca. Mamy nadzieję, że nasza wizyta przybliżyła świąteczną atmosferę.

"Cieszmy się i pod niebiosy wznośmy razem miłe głosy.

Bo wesoła dziś nowina,

Czysta Panna rodzi Syna.

Bijcie w kotły w trąby grajcie.

A Jezusa przywitajcie nowonarodzonego".

Radosnych Świąt !!!

• Wigilia w klasie Va

• Magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia ogrzewa nasze serca i sprawia, że na pierwszy plan wysuwa się miłość i dobro. Klasa 5a przygotowała wspólną tradycyjną wigilię, na której nie zabrakło opłatka i wspólnego śpiewania kolęd.🌲☃️🎅

• Dzień Świątecznego Swetra

• 18 grudnia w naszej szkole odbył się po raz pierwszy Dzień Świątecznego Swetra. Jest on wzorowany na tradycji fińskiej szkoły, w której taki dzień ma budować dobre relacje międzyludzkie, tworzyć atmosferę świąt i zabawy. 🌲🎅☃️

• Świąteczna fotobudka

• Ostatnio podczas zajęć rozwijających uzdolnienia artystyczne, uczniowie klasy III a wykonali świąteczną fotobudkę.

Zapraszamy do zdjęć 🙂

• Mistrzostwa Powiatu białostockiego w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców

• 13.12.2023 roku w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Powiatu białostockiego w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Dziewczęta i chłopcy uzyskują awans do Mistrzostw Grupy Południowej, Półfinał Województwa zajmując I miejsce w Powiecie!! Gratulacje wszystkim uczestnikom zawodów i dziękujemy za wspaniałą postawę sportową!

• Podsumowanie współzawodnictwa sportowego Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego.

• 13.12.2023 odbyło się podsumowanie współzawodnictwa sportowego Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego. Nasza szkoła w klasyfikacji DZIECI tj. klas 4-6 zajęła III miejsce, w klasyfikacji MŁODZIEŻY tj. klas 7-8 zajęła IV miejsce natomiast w klasyfikacji ogólnej zajęła III miejsce. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów. To dzięki Waszym osiągnięciom nasza szkoła jest znana w Powiecie i Województwie. Wielkie gratulacje dla nauczycieli wychowania fizycznego uczących w naszej szkole tj. Mieczysława Rutkowskiego, Marty Białeckiej i Artura Wiśniewskiego.