• Ciekawa lekcja języka angielskiego

• W dniu dzisiejszym uczniowie klasy II c przygotowali na lekcji języka angielskiego inscenizację opowiadania ,, O księżycu ". Dzieci miały szansę w ciekawy sposób zaprezentować nie tylko swoje zdolności językowe, ale również aktorskie🙂. Dziękujemy pani Marcie Wnorowskiej za pomysł, realizację i przygotowanie uczniów.

• "Szkoła pamięta"

• W piątek 27 października 2023 uczniowie klasy 8 wraz z nauczycielem historii uczestniczyli po raz kolejny w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki, która odbywa się pod hasłem „Szkoła pamięta". Udali się na cmentarz parafialny w Tykocinie, gdzie odnaleźli grób Lucyny i Wacława Białowarczuków, tykocińskich Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Uratowali oni w 1944 roku życie żydowskiej dziewczynce Marysi Kaufman za co w 1992 roku zostali uhonorowani tym zaszczytnym tytułem. Uczniom zostały przybliżone obydwie postacie. Podkreślony został również heroizm wszystkich polskich Sprawiedliwych. Do 2022 roku było ich 7232 i stanowili najliczniejszą grupę wśród 28217 uhonorowanych osób z 51 krajów. #SzkołaPamięta

• Dzień wesołego kapcia

• „Dzień Wesołego Kapcia”. W piątek 27.10.2023 większość uczniów przemierzała szkolne korytarze w swoich ulubionych kapciach, a sam pomysł wywołał wiele radości.🙂😄

• Tornister pełen uśmiechów.

• Zakończyliśmy zbiórkę przyborów szkolnych dla dzieci z Syrii i Libanu.

Dziękujemy zaangażowanym uczniom i rodzicom za włączenie się w tą akcję.

Szkolne Koło Caritas.

• Odebranie Medali Komisji Edukacji Narodowej

• W Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku dwoje naszych nauczycieli: Pani Dyrektor Maria Anna Frankowska oraz Pan Ireneusz Przeździecki, odebrało dzisiaj Medale Komisji Edukacji Narodowej.

Serdecznie gratulujemy!

• 250 rocznica powstania Komisji Edukacji Narodowej

• W dniu 13 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 250 rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej. Uczniowie z klas 3a i 3b wierszami i piosenkami podziękowali nauczycielom za ciężką pracę. Natomiast humorystyczną scenką "z życia szkoły" rozbawili publiczność. Na zakończenie dziewczęta i chłopcy z zespołu muzycznego pięknie zaśpiewali piosenkę z filmu pt. " Pocahontas". Podczas uroczystego apelu Pan Burmistrz Mariusz Dudziński wręczył pani Dyrektor Marii Annie Frankowskiej i panu Ireneuszowi Przeździeckiemu Medal Komisji Edukacji Narodowej. Tradycyjnie Samorząd Uczniowski przygotował prezenty i dekorację szkoły. Serdeczne podziękowania składamy również rodzicom i uczniom za przygotowanie słodkiego poczęstunku.

• Mistrzostwa Grupy Południowej

• W dniu 12.10.2023, w ten mokry, ale ciepły czwartek w Supraślu odbyły się Mistrzostwa Grupy Południowej tj. 1/2 Mistrzostw Województwa Podlaskiego w sztafetowych biegach przełajowych Dzieci i Młodzieży Szkolnej. Reprezentacja Igrzysk Dzieci w kategorii dziewcząt zajęła V miejce na 19 zgłoszonych szkół, II miejsce zajęli chłopcy na 18 zgłoszonych szkół na dystansie 6x800m. W Igrzskach Młodzieży w kategorii dziewcząt nasza reprezentacja wywalczyła II miejsce na 15 zgłoszonych szkół na dystansie 6x800m, chłopcy wywalczyli IV miejsce na 16 zgłoszonych szkół na dystansie 6x1000m. Wszystkie nasze drużyny wywalczyły awans do Mistrzostw Województwa Podlaskiego. Ogromne brawa, serdeczne podziękowania i gratulacje wszystkim uczestnikom.

• List od pana Ambrożego Kleksa

• 12 października 2023r. uczniowie klasy IVa otrzymali list od samego pana Ambrożego Kleksa, który zaprosił ich do wykonania trzech zadań, zainspirowanych omawianą lekturą szkolną. Wszyscy pracowali z ogromnym zaangażowaniem.

• MISTRZOSTWA POWIATU BIAŁOSTOCKIEGO W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

03.10.2023 w Supraślu odbyły się Mistrzostwa Powiatu białostockiego w Sztafetowych biegach przełajowych Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej. Drużyna dziewcząt i chłopców klas 5-6 zajęła IV miejsce, drużyna dziewcząt klas 7-8 zajęła I miejsce🏆🏆🏆, chłopców III miejsce. Wszystkie drużyny wywalczyły awans do Mistrzostw Grupy Południowej (Półfinał Województwa Podlaskiego). Serdecznie gratulujemy!!!

• Dzień chłopaka

29.09.2023 w naszej szkole obchodziliśmy Dzień chłopaka, a zarazem „Dzień krawata”. Idea akcji była taka, że każdy, kto przyjdzie tego dnia do szkoły w krawacie będzie zwolniony z pytania. Liczyła się dobra zabawa i poczucie humoru, do którego dodatkiem miał być krawat.🙂