Nawigacja

Nawigacja

 • Zebranie z rodzicami

  Dnia 13.12.2018r. o godz. 15 15 odbędzie się zebranie z rodzicami.

 • Kiermasz ciasteczek

  Kiermasz ciasteczek

              29.11.2018 r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Przy tej okazji został zorganizowany przez Szkolne Koło Caritas i Samorząd Uczniowski kiermasz ciast i ciasteczek. Słodkości przygotowali bardzo zaangażowani uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Wszyscy uczestnicy dyskoteki mogli zakupić w przystępnej cenie słodki przysmak. Chętnych było naprawdę wielu: uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły. Podczas tej akcji zebrano kwotę 868 zł. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na Fundację „Pomóż Im” na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci w Białymstoku.

  Serdecznie dziękujemy uczniom, którzy zaangażowali się w przygotowanie słodyczy, jak również wszystkim tym, którzy wsparli tą piękną akcję.

  Opracowała: mgr Magdalena Lenczewska

 • DRODZY UCZNIOWIE I RODZICE

  Serdecznie zachęcamy Was do wzięcia udziału w kiermaszu ozdób świątecznych organizowanym przez nasz Samorząd Uczniowski oraz Szkolne Koło Caritas. Kiermasz odbędzie się 13 grudnia 2018 roku o godz. 15.00 na holu głównym naszej szkoły. Ozdoby przygotowane zostały przez uczniów, ich rodziców, a także nauczycieli. Serdecznie zachęcamy do zakupów, bowiem zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na Fundację "Pomóż Im" Białostockiego Hospicjum dla Dzieci.

  Zapraszamy

 • DYSKOTEKA

  DYSKOTEKA

  Dnia 29.11.2018r. w godz. 1500  -  1800 odbędzie się dyskoteka szkolna. Szkoła nie zapewnia dzieciom odwozu po dyskotece do domu. Rodzice osobiście odbierają uczniów wejściem od strony przedszkola.

 • „Bezpieczny Powiat Białostocki”

  „Bezpieczny Powiat Białostocki”

  W dniu 16 listopada 2018 r. Starostwo Powiatowe w Białymstoku we współpracy z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku zorganizowało konkurs pt. „Bezpieczny Powiat Białostocki” w Zespole Szkół Mechanicznych im. Stefana Czarnieckiego w Łapach.    

  Konkurs skierowany był do uczniów ósmej klasy szkoły  podstawowej i trzeciej klasy gimnazjum oraz szkół średnich z terenu Powiatu Białostockiego. Drużyny rywalizowały w teście teoretycznym i  praktycznym z zakresu  udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym.

  Reprezentanci naszej szkoły w składzie: Magdalena Ciborowska, Amelia Truskolawska i Artur Słowikowski  uczniowie klasy ósmej SP zajęli V  miejsce, startowało 18 drużyn.

  Oprócz dyplomów zwycięzcy otrzymali wartościowe nagrody sponsorowane przez Państwową Straż Pożarną i Starostwo Powiatowe.

  https://bialystok.tvp.pl/39990146/druga-edycja-konkursu-bezpieczny-powiat-bialostocki

                                                                                                               Opracowała: Bogusława Najecka

 • Szanowni Państwo,

   

  Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w Białymstoku uprzejmie informuję, że na stronie internetowej  http://www.kowr.gov.pl/ankieta/4  została zamieszczona ankieta oceniająca realizację działań promocyjnych „Programu dla szkół” w roku szkolnym 2017/2018.


  Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie ww. ankiety przez szkoły podstawowe biorące udział w „Programie dla szkół”.

   Zależy nam na zebraniu jak największej ilości odpowiedzi, co będzie miało wpływ na dalszą realizację Programu.

   

 • XII Wojewódzki Konkurs Piosenki Patriotycznej “Polska to my”

  XII Wojewódzki Konkurs Piosenki Patriotycznej “Polska to my”

  XII Wojewódzki Konkurs Piosenki Patriotycznej “Polska to my” 15 listopada 2018 r. nasza uczennica, Julia Statkiewicz z klasy III b gimnazjum, wzięła udział w XII edycji Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Patriotycznej “Polska to my” w Łomży pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Łomża oraz Starosty Powiatu Łomżyńskiego. Konkurs organizowało III LO im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego. Julia wykonała utwór pt: “Wtedy wrócą moje pieśni”, którym podbiła serca publiczności i jurorów. To wykonanie zrobiło na wszystkich ogromne wrażenie. Julia zdobyła I miejsce oraz Nagrodę Specjalną ufundowaną przez Panią Bernadetę Krynicką, Posła na Sejm RP.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  Opracowała: Joanna Grodzka - Kulikowska

 • 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę

  100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę

  100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę

  9 listopada 2018r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli. Rozpoczęła się ona wprowadzeniem sztandarów. O godzinie 11:11 wszyscy uczniowie, dyrekcja, nauczyciele i zaproszeni goście wspólnie odśpiewali czterozwrotkowy hymn narodowy w ramach akcji Rekord Dla Niepodległej. Następnie wszystkich zebranych przywitał p. dyrektor Wojciech Andraszek. Zaraz po tym wykład historyczny dotyczący genezy odzyskiwania przez Polskę niepodległości wygłosił p. Ireneusz Przeździecki. Po tym krótkim rysie historycznym rozpoczął się program słowno – muzyczny przygotowany przez wybranych uczniów ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum. W przedstawionej scenie uczniowie podkreślili, jak ważna jest wolność i niepodległość. Pokazali, że należy kultywować patriotyzm i być wiernym ojczyźnie. Po tym krótkim występie uczennice zaśpiewały pieśni patriotyczne. Program artystyczny został przedstawiony również w muzeum w Tykocinie w dniu 11.11.2018r. o godz. 19:00.

                                                                                  Opracowała: mgr Magdalena Lenczewska

 • Program edukacyjno – artystyczny „Zielona Polska”

  Program edukacyjno – artystyczny „Zielona Polska”

  Dnia 24 października 2018r. grupa uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunami: p. M. Białecką, p. K. Jarocką i p. M. Lenczewską uczestniczyła w programie edukacyjno – artystycznym „Zielona Polska” w Zespole Szkół Rolniczych w Białymstoku. W pierwszej części edukacyjnej zwrócono uwagę na problem zanieczyszczenia naszej planety, nadmiernej eksploatacji zasobów naturalnych i niszczenia naturalnych ekosystemów. Dużo czasu poświęcono także zwierzętom wymarłym oraz zagrożonym wymarciem. Po części edukacyjnej wszyscy świetnie bawili się przy muzyce zespołu Andre.

  Opracowała: mgr Magdalena Lenczewska                                                                             

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej

  Dnia 12.10.2018r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie przygotowali występ artystyczny pod opieką pań: Joanny Grodzkiej – Kulikowskiej, Katarzyny Jarockiej, Magdaleny Lenczewskiej, Marty Białeckiej. Na tę uroczystość zostało zaproszone grono pedagogiczne, emerytowani nauczyciele, przyjaciele szkoły oraz pracownicy administracji i obsługi szkolnej. Na początku uroczystości Dyrektor Szkoły powitał wszystkich zebranych. Uczniowie za Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum piosenką, tańcem i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym.W recytowanych utworach docenili i podkreślili swoją wdzięczność nauczycielom za codzienny trud, poświęcenie i troskę o dobro wychowanków oraz dziękowali za przekazywaną wiedzę. Prezentowane utwory poetyckie przeplatane były piosenkami, które profesjonalnie wykonali uczniowie z koła muzycznego pod opieką p. Joanny  Grodzkiej – Kulikowskiej. Wszystkich zabranych zauroczył występ mażoretek (uczennic klas SP), do którego przygotowała p. Marta Białecka. Swój talent pokazały również najmłodsze dziewczęta tańcząc zumbę. Akademię uświetniła też uczennica kl. III Gimazjum - Oliwia Potocka wraz ze swoim partnerem, prezentując profesjonalne tańce. Po artystycznym występie uczniów przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego złożyła życzenia dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły. Następnie zostały rozdane kartki z życzeniami nauczycielom i zaproszonym gościom. Po części artystycznej Dyrektor Szkoły złożył życzenia nauczycielom doceniając ich trud i zaangażowanie. Do życzeń dołączyli się również zaproszeni goście. Następnie p. dyrektor podziękował młodym artystom za przygotowanie akademii i nagrodził ich słodkim upominkiem.

                                                                          Opracowała: mgr Magdalena Lenczewska                                                                             

 • Kampania społeczna Pola Nadziei

  Kampania społeczna Pola Nadziei

  10 października 2018 r. w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku odbyła się uroczysta inauguracja kampanii „Pola Nadziei”. W uroczystości wzięli uczniowie z naszej szkoły: Gabriela Szafrańska (kl. IVb), Julia Malecka (kl. Vb), Aleksandra Łapińska (kl. Vb), Anna Malecka (kl. Vb), Maja Malecka (kl. VIIb) wraz z opiekunami p. Katarzyną Grzesiuk i p. Magdaleną Lenczewską. Następnie uczestnicy spotkania na skwerze Lecha i Marii Kaczyńskich wspólnie posadzili cebulki żonkili. To tam wiosną przyszłego roku zakwitnie Miejskie Pole Nadziei. Nasza szkoła również włączyła się w tę akcję. Dlatego na wyznaczonym miejscu przed budynkiem szkoły uczniowie z pomocą p. Agnieszki Przeździeckiej sadzili cebulki kwiatowe. Wiosną, gdy kwiaty zakwitną, będą rozdawane w ulicznych kwestach. Dzięki zdobytym w ten sposób funduszom niesiona jest pomoc nieuleczalnie chorym dzieciom. Pozwoli to na częściowe zaspokojenie potrzeb podopiecznych prowadzonego przez Fundację „Pomóż Im” Białostockiego Hospicjum dla Dzieci.

                                                                                     Opracowała: mgr Magdalena Lenczewska

 • OGŁOSZENIE

  Dzień 2.11.2018r. - dniem wolnym od zajęć edukacyjnych, wszyscy chętni uczniowie mogą uczestniczyć w zajęciach wychowawczo - opiekuńczych. W tym dniu nie będzie dojazdów autokarami szkolnymi.

  Dyrekcja szkoły.

 • 100 -biało-czerwonych kwiatów na 100-lecie Odzyskania Niepodległości

  100 -biało-czerwonych kwiatów na 100-lecie Odzyskania Niepodległości

  Uczniowie kl. VIIIA pod opieką nauczyciela biologii p. Agnieszki Przeździeckiej, aby uczcić 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości posadzili przed szkołą 100 biało - czerwonych tulipanów, które wczesną wiosną zakwitną i utworzą biało - czerwoną flagę Polski.

   

 • PROJEKT „Z SĄSIEDZKĄ WIZYTĄ. MÓJ PRZEWODNIK PO PODLASIU”

  PROJEKT „Z SĄSIEDZKĄ WIZYTĄ. MÓJ PRZEWODNIK PO PODLASIU”

  PROJEKT „Z SĄSIEDZKĄ WIZYTĄ. MÓJ PRZEWODNIK PO PODLASIU”
   realizowany w ramach  II edycji konkursu „Zapraszamy do Gry – Lokalne projekty Edukacji Kulturowej”, organizowanego przez WOAK w ramach projektu Podlaski Pomost Kultury, dofinansowanego ze środków finansowych Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura.

  W wymienionym wyżej przedsięwzięciu uczestniczyli uczniowie klasy IIIa Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Tykocinie, uczniowie klas 0 - III Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego  w Kruszewie oraz klasa IIa ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Białymstoku. Założeniem projektu było zapoznanie dzieci z częścią dziedzictwa kulturowego Podlasia. Elementem spajającym całość stało się tworzenie przez uczniów własnych przewodników w oparciu o karty pracy składające się z materiałów do wycinania    i wyklejania (budynki, postacie, fauna i flora oraz przedmioty związane ze zwiedzanymi miejscowościami). Uczniowie wzięli udział w warsztatach i zajęciach plenerowych w trzech miejscowościach: Kruszewie, Tykocinie i Białymstoku.

  W Kruszewie odbyli pieszą wycieczkę na „Zerwany most”, poznali legendę związaną z tym miejscem; analizowali pobrane próbki wody za pomocą odczynników, tworzyli wielkoformatowy plakat – rzeczne impresje z wykorzystaniem zebranych gałęzi, liści i kwiatów, wreszcie – mogli spróbować słynnych ogórków kruszewskich i zwiedzić gospodarstwo, w którym są produkowane.

  Tykocin odsłonił przed uczestnikami projektu wiele ciekawych miejsc i postaci związanych   z jego historią. Tę wiedzę utrwalili podczas żywej lekcji historii (realizowanej przez pracowników Zamku) oraz w czasie gry terenowej mającej na celu szukanie i poznawanie charakterystycznych obiektów oraz postaci związanych z Tykocinem. Zwieńczeniem spotkania była  rekreacja i zabawy integracyjne we FlisakParku.

  19 VI miał miejsce wyjazd do Białegostoku. Tam, w Galerii Arsenał, uczniowie wzięli udział w ciekawych warsztatach „Myśl a materia, czyli malarstwo fakturowe”, szukali odpowiedzi na pytanie, jak zobrazować swoje myśli i emocje, tworzyli własne malarskie kompozycje. Podczas zajęć terenowych wykorzystywali interaktywny przewodnik po Białymstoku dla dzieci pt. „Spacer z Kawelinem”.

  Udział w projekcie dostarczył uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń. Uczniowie zawarli nowe znajomości oraz przekonali się o pięknie i magii naszego Podlasia. We wrześniu, w obecności zaproszonych gości, odbyła się uroczysta prezentacja wykonanych przez dzieci przewodników oraz wręczenie pamiątkowych dyplomów. 16 IX 2018r., podczas wizyty w Polskim Radiu Białystok, uczniowie, rodzice i nauczyciele zgłębiali tajniki pracy reporterów, zwiedzali budynek radia i na antenie dzielili się wrażeniami z udziału  w projekcie.

   

  Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania prezentacji:

   

  prezentacja.mp4

   

   Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

   

  Oprac. Marta Papis, Jadwiga Berlińska

 • NOWY PLAN LEKCJI NA ROK 2018/2019

 • Rozkład jazdy autobusów szkolnych

   Rozkład jazdy autobusów SZKOLNYCH

  w roku szk. 2018/19 ( od. 03.09.2018 r.)

   

   

   

  Autokary_szkolne_od_1.09.2018.docx

   

   

   

   

   

   

 • NOWY ROK SZKOLNY 2018/2019

   3 września 2018r. (poniedziałek)

   815  Msza Święta 

  930 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 

 • OGŁOSZENIE

  OGŁOSZENIE O WYBORZE NAJKORZYSTNIEJSZEJ OFERTY W ZAKRESIE CZĘŚCI NR 2 WARZYWA, OWOCE, JAJA;

  W ZWIĄZKU Z REZYGNACJĄ DOSTAWCY

  załącznik:

  Informacji_o_wyborze_oferty_w_czesci_nr_2_w_zwiazku_z_rezygnacja.pdf

 • Sprostowanie do informacji o wyborze najkorzystniejszej oferty z dn. 9.07.2018 r

  Sprostowanie do informacji o wyborze najkorzystniejszej oferty z dn. 9.07.2018 r. w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na sukcesywną dostawę artykułów spożywczych do Zespołu Szkół i Przedszkole w Tykocinie w roku szkolnym 2018/2019 dla części Nr 2 zamówienia "Warzywa, owoce i jaja".

  Sprostowanie_do_informacji_o_wyborze_oferty_w_czesci_nr_2.pdf

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół i Przedszkole w Tykocinie
  ul. Kochanowskiego 1
  16-080 Tykocin
 • 85 718 70 70

Galeria zdjęć