Nawigacja

Nawigacja

 • 17.01.2019

  Moduł Osiągnięcia uczniów został zmodyfikowany

 • OGŁOSZENIE

  W pierwszym tygodniu ferii w dniach 21-22 stycznia 2019r. w godzinach 900-1200 będzie czynna biblioteka szkolna. 

 • Zebranie z rodzicami

  Dnia 18.01.2019r. o godz. 1500 odbędzie się zebranie z rodzicami na sali gimnastycznej.

 • Świąteczna wizyta w DPS w Tykocinie

  Świąteczna wizyta w DPS w Tykocinie

              19 grudnia 2018 r. uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas i Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunkami wybrali się do Domu Pomocy Społecznej w Tykocinie. Razem z mieszkańcami uczestniczyli we mszy św. Po jej zakończeniu zaśpiewali kolędę i złożyli życzenia księdzu dyrektorowi, pracownikom i mieszkańcom DPS oraz rozdali własnoręcznie wykonane pierniki.

  Opracowała: mgr Magdalena Lenczewska i mgr Katarzyna Jarocka

 • CUKIER LUKIER

  CUKIER LUKIER

  18 grudnia 2018 r. uczniowie z klasy IVa i Vb udali się na wycieczkę do Manufaktury Słodyczy Cukier Lukier. W czasie świątecznych warsztatów mieli okazję, by  obejrzeć pokaz powstawania cukierków i  lizaków oraz od podstaw wykonać i zapakować własne słodycze. Uczniowie  z wielkim zaangażowaniem przystąpili do pracy, a na efekty nie trzeba było długo czekać.

  Oprac. – M. Papis, A. Konarzewska-Pogorzelska

 • Kiermasz ozdób świątecznych

  Kiermasz ozdób świątecznych

              13.12.2018r. na holu głównym naszej szkoły odbył się kiermasz ozdób świątecznych pod opieką pań: K. Grzesiuk, K. Jarockiej i M. Lenczewskiej. Ozdoby zostały przygotowane przez uczniów, ich rodziców, a także nauczycieli. Chętnych było wielu. Podczas tej akcji zebrano kwotę 1400 zł. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na Fundację „Pomóż Im” Białostockiego Hospicjum dla Dzieci.

  Opracowała: mgr Magdalena Lenczewska, mgr Katarzyna Jarocka

 • UCZNIOWIE Z KLASY IVA I VA DEKORUJĄ ŚWIĄTECZNE PIERNIKI

  UCZNIOWIE Z KLASY IVA I VA DEKORUJĄ ŚWIĄTECZNE PIERNIKI

  13 grudnia 2018r., z wielkim zapałem i zaangażowaniem, uczniowie z  klasy IVa   i Va przystąpili do ozdabiania świątecznych pierników. Pomysłom nie było końca, a efekty prac oceńcie sami. Jedno należy przyznać  – zapachniało świętami!

  przygotowanie –  Marta Papis,  Katarzyna Strelczuk

 • Zebranie z rodzicami

  Dnia 13.12.2018r. o godz. 15 15 odbędzie się zebranie z rodzicami.

 • Kiermasz ciasteczek

  Kiermasz ciasteczek

              29.11.2018 r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Przy tej okazji został zorganizowany przez Szkolne Koło Caritas i Samorząd Uczniowski kiermasz ciast i ciasteczek. Słodkości przygotowali bardzo zaangażowani uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Wszyscy uczestnicy dyskoteki mogli zakupić w przystępnej cenie słodki przysmak. Chętnych było naprawdę wielu: uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły. Podczas tej akcji zebrano kwotę 868 zł. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na Fundację „Pomóż Im” na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci w Białymstoku.

  Serdecznie dziękujemy uczniom, którzy zaangażowali się w przygotowanie słodyczy, jak również wszystkim tym, którzy wsparli tą piękną akcję.

  Opracowała: mgr Magdalena Lenczewska

 • DRODZY UCZNIOWIE I RODZICE

  Serdecznie zachęcamy Was do wzięcia udziału w kiermaszu ozdób świątecznych organizowanym przez nasz Samorząd Uczniowski oraz Szkolne Koło Caritas. Kiermasz odbędzie się 13 grudnia 2018 roku o godz. 15.00 na holu głównym naszej szkoły. Ozdoby przygotowane zostały przez uczniów, ich rodziców, a także nauczycieli. Serdecznie zachęcamy do zakupów, bowiem zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na Fundację "Pomóż Im" Białostockiego Hospicjum dla Dzieci.

  Zapraszamy

 • DYSKOTEKA

  DYSKOTEKA

  Dnia 29.11.2018r. w godz. 1500  -  1800 odbędzie się dyskoteka szkolna. Szkoła nie zapewnia dzieciom odwozu po dyskotece do domu. Rodzice osobiście odbierają uczniów wejściem od strony przedszkola.

 • „Bezpieczny Powiat Białostocki”

  „Bezpieczny Powiat Białostocki”

  W dniu 16 listopada 2018 r. Starostwo Powiatowe w Białymstoku we współpracy z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku zorganizowało konkurs pt. „Bezpieczny Powiat Białostocki” w Zespole Szkół Mechanicznych im. Stefana Czarnieckiego w Łapach.    

  Konkurs skierowany był do uczniów ósmej klasy szkoły  podstawowej i trzeciej klasy gimnazjum oraz szkół średnich z terenu Powiatu Białostockiego. Drużyny rywalizowały w teście teoretycznym i  praktycznym z zakresu  udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym.

  Reprezentanci naszej szkoły w składzie: Magdalena Ciborowska, Amelia Truskolawska i Artur Słowikowski  uczniowie klasy ósmej SP zajęli V  miejsce, startowało 18 drużyn.

  Oprócz dyplomów zwycięzcy otrzymali wartościowe nagrody sponsorowane przez Państwową Straż Pożarną i Starostwo Powiatowe.

  https://bialystok.tvp.pl/39990146/druga-edycja-konkursu-bezpieczny-powiat-bialostocki

                                                                                                               Opracowała: Bogusława Najecka

 • Szanowni Państwo,

   

  Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w Białymstoku uprzejmie informuję, że na stronie internetowej  http://www.kowr.gov.pl/ankieta/4  została zamieszczona ankieta oceniająca realizację działań promocyjnych „Programu dla szkół” w roku szkolnym 2017/2018.


  Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie ww. ankiety przez szkoły podstawowe biorące udział w „Programie dla szkół”.

   Zależy nam na zebraniu jak największej ilości odpowiedzi, co będzie miało wpływ na dalszą realizację Programu.

   

 • XII Wojewódzki Konkurs Piosenki Patriotycznej “Polska to my”

  XII Wojewódzki Konkurs Piosenki Patriotycznej “Polska to my”

  XII Wojewódzki Konkurs Piosenki Patriotycznej “Polska to my” 15 listopada 2018 r. nasza uczennica, Julia Statkiewicz z klasy III b gimnazjum, wzięła udział w XII edycji Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Patriotycznej “Polska to my” w Łomży pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Łomża oraz Starosty Powiatu Łomżyńskiego. Konkurs organizowało III LO im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego. Julia wykonała utwór pt: “Wtedy wrócą moje pieśni”, którym podbiła serca publiczności i jurorów. To wykonanie zrobiło na wszystkich ogromne wrażenie. Julia zdobyła I miejsce oraz Nagrodę Specjalną ufundowaną przez Panią Bernadetę Krynicką, Posła na Sejm RP.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  Opracowała: Joanna Grodzka - Kulikowska

 • 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę

  100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę

  100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę

  9 listopada 2018r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli. Rozpoczęła się ona wprowadzeniem sztandarów. O godzinie 11:11 wszyscy uczniowie, dyrekcja, nauczyciele i zaproszeni goście wspólnie odśpiewali czterozwrotkowy hymn narodowy w ramach akcji Rekord Dla Niepodległej. Następnie wszystkich zebranych przywitał p. dyrektor Wojciech Andraszek. Zaraz po tym wykład historyczny dotyczący genezy odzyskiwania przez Polskę niepodległości wygłosił p. Ireneusz Przeździecki. Po tym krótkim rysie historycznym rozpoczął się program słowno – muzyczny przygotowany przez wybranych uczniów ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum. W przedstawionej scenie uczniowie podkreślili, jak ważna jest wolność i niepodległość. Pokazali, że należy kultywować patriotyzm i być wiernym ojczyźnie. Po tym krótkim występie uczennice zaśpiewały pieśni patriotyczne. Program artystyczny został przedstawiony również w muzeum w Tykocinie w dniu 11.11.2018r. o godz. 19:00.

                                                                                  Opracowała: mgr Magdalena Lenczewska

 • Program edukacyjno – artystyczny „Zielona Polska”

  Program edukacyjno – artystyczny „Zielona Polska”

  Dnia 24 października 2018r. grupa uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunami: p. M. Białecką, p. K. Jarocką i p. M. Lenczewską uczestniczyła w programie edukacyjno – artystycznym „Zielona Polska” w Zespole Szkół Rolniczych w Białymstoku. W pierwszej części edukacyjnej zwrócono uwagę na problem zanieczyszczenia naszej planety, nadmiernej eksploatacji zasobów naturalnych i niszczenia naturalnych ekosystemów. Dużo czasu poświęcono także zwierzętom wymarłym oraz zagrożonym wymarciem. Po części edukacyjnej wszyscy świetnie bawili się przy muzyce zespołu Andre.

  Opracowała: mgr Magdalena Lenczewska                                                                             

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej

  Dnia 12.10.2018r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie przygotowali występ artystyczny pod opieką pań: Joanny Grodzkiej – Kulikowskiej, Katarzyny Jarockiej, Magdaleny Lenczewskiej, Marty Białeckiej. Na tę uroczystość zostało zaproszone grono pedagogiczne, emerytowani nauczyciele, przyjaciele szkoły oraz pracownicy administracji i obsługi szkolnej. Na początku uroczystości Dyrektor Szkoły powitał wszystkich zebranych. Uczniowie za Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum piosenką, tańcem i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym.W recytowanych utworach docenili i podkreślili swoją wdzięczność nauczycielom za codzienny trud, poświęcenie i troskę o dobro wychowanków oraz dziękowali za przekazywaną wiedzę. Prezentowane utwory poetyckie przeplatane były piosenkami, które profesjonalnie wykonali uczniowie z koła muzycznego pod opieką p. Joanny  Grodzkiej – Kulikowskiej. Wszystkich zabranych zauroczył występ mażoretek (uczennic klas SP), do którego przygotowała p. Marta Białecka. Swój talent pokazały również najmłodsze dziewczęta tańcząc zumbę. Akademię uświetniła też uczennica kl. III Gimazjum - Oliwia Potocka wraz ze swoim partnerem, prezentując profesjonalne tańce. Po artystycznym występie uczniów przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego złożyła życzenia dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły. Następnie zostały rozdane kartki z życzeniami nauczycielom i zaproszonym gościom. Po części artystycznej Dyrektor Szkoły złożył życzenia nauczycielom doceniając ich trud i zaangażowanie. Do życzeń dołączyli się również zaproszeni goście. Następnie p. dyrektor podziękował młodym artystom za przygotowanie akademii i nagrodził ich słodkim upominkiem.

                                                                          Opracowała: mgr Magdalena Lenczewska                                                                             

 • Kampania społeczna Pola Nadziei

  Kampania społeczna Pola Nadziei

  10 października 2018 r. w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku odbyła się uroczysta inauguracja kampanii „Pola Nadziei”. W uroczystości wzięli uczniowie z naszej szkoły: Gabriela Szafrańska (kl. IVb), Julia Malecka (kl. Vb), Aleksandra Łapińska (kl. Vb), Anna Malecka (kl. Vb), Maja Malecka (kl. VIIb) wraz z opiekunami p. Katarzyną Grzesiuk i p. Magdaleną Lenczewską. Następnie uczestnicy spotkania na skwerze Lecha i Marii Kaczyńskich wspólnie posadzili cebulki żonkili. To tam wiosną przyszłego roku zakwitnie Miejskie Pole Nadziei. Nasza szkoła również włączyła się w tę akcję. Dlatego na wyznaczonym miejscu przed budynkiem szkoły uczniowie z pomocą p. Agnieszki Przeździeckiej sadzili cebulki kwiatowe. Wiosną, gdy kwiaty zakwitną, będą rozdawane w ulicznych kwestach. Dzięki zdobytym w ten sposób funduszom niesiona jest pomoc nieuleczalnie chorym dzieciom. Pozwoli to na częściowe zaspokojenie potrzeb podopiecznych prowadzonego przez Fundację „Pomóż Im” Białostockiego Hospicjum dla Dzieci.

                                                                                     Opracowała: mgr Magdalena Lenczewska

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół i Przedszkole w Tykocinie
  ul. Kochanowskiego 1
  16-080 Tykocin
 • 85 718 70 70

Galeria zdjęć