Nawigacja

Nawigacja

 • Podsumowanie XIII Konkursu Piosenki pt: “Piosenki pokolenia naszych rodziców” Tykocin 2020

  Podsumowanie XIII Konkursu Piosenki pt: “Piosenki pokolenia naszych rodziców” Tykocin 2020

   

  11 lutego w Zespole Szkół w Tykocinie odbyła się XIII edycja Konkursu Piosenki pt: “Piosenki pokolenia naszych rodziców”. Zaproszenie do udziału w konkursie przyjęło 34 uczestników ze szkół w Dąbrowie Białostockiej, Goniądzu, Jaświłach, Kalinówce Kościelnej, Kleosinie, Knyszynie, Kruszewie, Łapach, Obrubnikach, Ogrodniczkach, Płonce Kościelnej, Radulach, Sokółce, Wasilkowie, Zambrowie, Zawadach i Tykocinie. Uczestników oceniało profesjonalne jury w składzie: Krzysztof Kulikowski - przewodniczący jury, Anna Zawadzka i Marcin Ozga. Konkurs odbył się na bardzo wysokim poziomie artystycznym. Jury wyłoniło laureatów I, II i III  miejsca w 4 kategoriach wiekowych oraz przyznało 10 wyróżnień, widzowie zagłosowali  na nagrodę publiczności.  Tegoroczną edycję konkursu zaszczycili swoją obecnością Pani wizytator Jolanta Murawska, Pani Julita Skiepko, Pan Adam Backiel – radny Powiatu Białostockiego, Pani Renata Kamińska, Pani Maria Pogorzelska.

  Mogliśmy też usłyszeć koncert w wykonaniu Pani Anny Zawadzkiej i Pana Krzysztofa Kulikowskiego. Sponsorami XIII Konkursu było Starostwo Powiatowe w Białymstoku, Urząd Miejski w Tykocinie, Rada Rodziców przy Zespole Szkół w Tykocinie, Bank Spółdzielczy w Białymstoku oraz firmy i osoby prywatne z Tykocina.

   

  Lista laureatów XIII Konkursu “Piosenki pokolenia naszych rodziców:

   

  Kategoria wiekowa: klasy I-III szkoły podstawowej

  I miejsce: Martyna Wysocka z Kleosina

  II miejsce: Amelia Jackowska z Tykocina

  III miejsce: Aleksander Jan Kosieliński z Ogrodniczek

   

  Kategoria wiekowa: klasy IV-VI szkoły podstawowej

  I miejsce: Jakub Rutkowski z Knyszyna

  II miejsce: Teresa Stypułkowska z Płonki Kościelnej

  III miejsce: Patrycja Jankowska z Radul

   

  Kategoria wiekowa: klasy VII -VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum

  I miejsce: Natalia Popławska z Sokółki

  II miejsce: Julia Śledziewska z Knyszyna

  III miejsce: Kamila Jabłońska z Tykocina

   

  Kategoria wiekowa: klasy LO

  I miejsce: Julia Świerzewska z Łap

  II miejsce: Julia Oszmian z Dąbrowy Białostockiej

  III miejsce: Rafał Orłowski z Zambrowa

   

  Wyróżnienia:

  Aleksandra Kulesza z Tykocina

  Amelia Zabielska z Kalinówki Kościelnej

  Aleksandra Zofia Sadowska z Obrubnik

  Karolina Skubich z Goniądza

  Monika Urban z Kleosina

  Katarzyna Mnich z Kalinówki Kościelnej

  Gabriela Krymska z Goniądza

  Julia Kamińska z Goniądza

  Żaneta Czajkowska z Kleosina

  Urszula Kotuk z Jaświł

   

   Nagroda Publiczności:

  Kamila Jabłońska z Tykocina

   

 • Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty w zapytaniu ofertowym na "Sukcesywną dostawę artykułów spożywczych do stołówki szkolnej w Zespole Szkół i Przedszkole w Tykocinie na II semestr roku szkolnego 2019/2020

 • FERIE ZIMOWE ORGANIZOWANE PRZEZ ZESPÓŁ SZKÓŁ I PRZEDSZKOLE W TYKOCINIE

  W dniach 27.01-31.01.2020 w godzinach 900-1200 na sali gimnastycznej odbywać się będą zajęcia rekreacyjno - sportowe. Obowiązuje strój sportowy i zmiana obuwia.

  ZAPRASZAMY !!!

 • Zapytanie ofertowe

 • Ferie zimowe

  Wszyscy rodzice, którzy potrzebują opieki nad swoimi dziećmi w czasie ferii zimowych w godz. 800-1600. Proszę niezwłocznie zgłosić taką potrzebę w sekretariacie szkoły.

 • ZEBRANIE Z RODZICAMI

  Zebranie podsumowujące I semestr 2019/2020 odbędzie się dnia 17.01.2020r. o godz. 1530.

 • Kiermasz świąteczny

  Kiermasz świąteczny

  W grudniu br uczniowie klas IV-VI z naszej szkoły na lekcjach techniki tworzyli stroiki świąteczne. Wykonanie ozdób wymagało od nas wielkiego zaangażowania, pracy i cierpliwości. Najpierw tworzyliśmy solidny szkielet, później mocowaliśmy szyszki, makarony itp.  a dopiero na sam koniec ozdabianie - najprzyjemniejsza część. Była to jedna z trudniejszych prac ale warto było…! Dodatkowo przygotowaliśmy ozdoby świąteczne do zawieszenia na choince. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć :)

  Prace twórcze zostały przeznaczone na kiermasz świąteczny.  Trafiły tam też  prace wykonane przez uczniów na lekcji religii pod opieką p. Katarzyny Grzesiuk, na plastyce  pod opieką p. Celiny Kalinowskiej jak też przez uczniów pod opieką p. Katarzyny Jarockiej i p. Magdaleny Bystrowskiej. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony  na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci, Fundacji ``Pomóż Im``.

  Fundacja to nie jeden człowiek – to jest też nasz zespół, to wspaniali ludzie, którzy uczciwie i z pasją pracują na rzecz ciężko chorych dzieci. Czasami bywa trudno, ale wiemy, że każdy kto ma na celu dobro chorego dziecka i jego rodziny jest po prostu szlachetny.

  Wesołych Świąt!

  Bogusława Najecka

 • OGŁOSZENIE

  Do dnia 16 grudnia 2019r. (poniedziałek) rodzice proszeni są do złożenia informacji w sekretariacie o dziecku, które zamierza w przerwie świątecznej (w dniach: 23.XII.2019, 24.XII.2019, 27.XII.2019, 30.XII.2019, 31.XII.2019, 02.I. 2020, 03. I. 2020) korzystać z opieki w szkole.

 • DRODZY UCZNIOWIE I RODZICE

  DRODZY UCZNIOWIE I RODZICE

  Serdecznie zachęcamy Was do wzięcia udziału w kiermaszu ozdób świątecznych organizowanym przez nasz Samorząd Uczniowski oraz Szkolne Koło Caritas. Kiermasz odbędzie się w dniach 17 - 19 grudnia 2019 roku na holu głównym naszej szkoły. Ozdoby przygotowane zostały przez uczniów, ich rodziców, a także nauczycieli. Serdecznie zachęcamy do zakupów, bowiem zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na Fundację "Pomóż Im" Białostockiego Hospicjum dla Dzieci.

  Zapraszamy

 • Zebranie z rodzicami

  Dnia 17.12.2019r. (wtorek) o godz. 1400 odbędzie się zebranie z rodzicami.

 • KONKURS RECYTATORSKI „JESIEŃ W POEZJI”

  KONKURS RECYTATORSKI „JESIEŃ W POEZJI”

  21 listopada 2019 r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski, pt.:  „Jesień w poezji” dla klas IV-VI SP zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Celem tego wydarzenia było przede wszystkim uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze, a także zachęcenie uczniów osiągających słabe wyniki w nauce do uczestnictwa w konkursie. Dodatkową atrakcją było wykonanie pracy plastycznej do wybranego utworu, którego uczniowie zdecydowali się nauczyć na pamięć. Uczniowie bardzo się zaangażowali i byli świetnie przygotowani. Komisja w składzie: p. dyrektor Zofia Zaworska, p. Jolanta Siemieniuk, p. Katarzyna Jarocka, p. Magdalena Bystrowska przyznała następujące miejsca:

  I miejsce: Anita Waszkiewicz kl. V a

  II miejsce: Gabriela Okuła kl. V b

  III miejsce: Adrian Trypus kl. V b

  Wyróżnienia: Gabriela Szafrańska kl. V b, Karolina Wiśniewska kl. IV a, Kacper Grabowski kl. VI s

  Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w konkursie.

                                   Opracowały: mgr Katarzyna Jarocka i mgr Magdalena Bystrowska

 • Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych i Wolontariuszy oraz III Światowy Dzień Ubogich

  Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych i Wolontariuszy oraz III Światowy Dzień Ubogich

   

  „Cóż takiego skłania wolontariusza do poświęcenia swego życia dla innych? Przede wszystkim naturalny odruch serca, który przynagla każdego człowieka do pomocy drugiemu – swemu bliźniemu.”

              26-osobowa grupa wolontariuszy uczestniczyła w Międzynarodowym Dniu Osób Niepełnosprawnych i Wolontariuszy oraz III Światowym Dniu Ubogich w Łomży. Nie zapomnieliśmy o naszej misji, jaką jest pomoc drugiemu człowiekowi i na to spotkanie przygotowaliśmy kiermasz piernikowy. Dochód przeznaczyliśmy na Caritas Łomża.

  Serdecznie dziękujemy naszym wolontariuszom!

  mgr Katarzyna Grzesiuk, mgr Magdalena Bystrowska, mgr Katarzyna Jarocka

 • XIII Wojewódzki Konkurs Poezji i Piosenki Patriotycznej „Polska to my”

  14.11.2019 r. nasza uczennica, Kamila Jabłońska z klasy VII B reprezentowała szkołę  w XIII Konkursie Piosenki Patriotycznej w Łomży. Wykonaniem utworu „Matka Boska Częstochowska” wyśpiewała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy udanego występu.

   

  Joanna Grodzka - Kulikowska

 • ZEBRANIE Z RODZICAMI

  Dnia 29.10.2019r.(wtorek) o godz. 1500

  odbędzie się zebranie z rodzicami.

 • Spotkanie z Misjonarzem

  Spotkanie z Misjonarzem

  Dnia 10 października 2019 r. w murach naszej szkoły gościliśmy ks. Charlesa Vianney Tanke
  z Kamerunu i ks. Adama Krawczyka – Dyrektora Papieskich Dzieł Misyjnych Diecezji Łomżyńskiej.
  Ks. Charles opowiadał nam o swojej pracy w Kamerunie. Mieliśmy okazję dowiedzieć się wiele ciekawych informacji o kulturze, tradycji, szkole i codziennym życiu naszych szkolnych rówieśników
  w Afryce. Była to interesująca lekcja urozmaicona nauką piosenki przez Misjonarza. Takie spotkania są okazją by uświadomić sobie, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za dzieła na rzecz potrzebujących.

  Opracowały: mgr Katarzyna Jarocka i mgr Katarzyna Grzesiuk

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej

  Dnia 10 października 2019 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie przygotowali występ artystyczny pod opieką pań: J. Grodzkiej-Kulikowskiej,
  K. Jarockiej, M. Bystrowskiej, M. Białeckiej. Na tę uroczystość zostało zaproszone grono pedagogiczne, emerytowani nauczyciele, przyjaciele szkoły oraz pracownicy administracji i obsługi szkolnej. Na początku uroczystości Dyrektor Szkoły powitał wszystkich zebranych oraz złożył życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły. Do życzeń dołączyli się również zaproszeni goście. Uczniowie piosenką, tańcem i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Zostały przedstawione poszczególne przedmioty szkolne w krótkich rymowanych utworach przez klasę V b. Uczniowie z klas VIII w humorystyczny sposób zaprezentowali scenkę, która dzieje się na lekcji w klasie. Prezentowane utwory przeplatane były piosenkami, które wykonali uczniowie z koła muzycznego. Wszystkich zebranych zauroczył występ mażoretek. Po artystycznym występie uczniów przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego złożyła życzenia dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły. Następnie zostały rozdane słodkie upominki nauczycielom i zaproszonym gościom. Na koniec p. dyrektor podziękował młodym artystom za przygotowanie akademii.

  Opracowały: mgr Magdalena Bystrowska i mgr Katarzyna Jarocka

 • Inauguracja Kampanii „Pola Nadziei”

  Inauguracja Kampanii „Pola Nadziei”

  Wolontariusze SKC wzięli udział w inauguracji Kampanii „Pola Nadziei”, która w tym roku odbywa się pod hasłem „Jesteśmy sobie potrzebni”. Podczas spotkania poznaliśmy istotę działania domowego hospicjum i jak wiele radości oraz szczęścia można w nim doświadczyć. Przed Urzędem Wojewódzkim w Białymstoku zasadziliśmy „małe pola nadziei”. Zobowiązaliśmy się do wspierania akcji organizowanych przez Fundację „Pomóż Im”.

  Opracowały: mgr Katarzyna Jarocka i mgr Katarzyna Grzesiuk

 • I Diecezjalny Kongres Misyjny w Łomży

  I Diecezjalny Kongres Misyjny w Łomży

  „Ochrzczeni i posłani – Kościół Chrystusa z misją w świecie.”

  Pod takim hasłem dnia 5 października 2019 r. odbył się I Diecezjalny Kongres Misyjny w Łomży,
  w którym wzięli udział wolontariusze naszej szkoły. Była to dla nas okazja do spotkania
  z Misjonarzami i osobami zaangażowanymi na rzecz służby bliźnim.

   Opracowały: mgr Katarzyna Jarocka i mgr Katarzyna Grzesiuk

 • Pielgrzymka SKC do Płonki Kościelnej

   

  Dnia 28 września 2019 r. wolontariusze SKC z opiekunami po raz kolejny wzięli udział w pieszej pielgrzymce SKC do Płonki Kościelnej. Nawet deszczowa pogoda nie przestraszyła pielgrzymów, by pokłonić się Królowej Młodzieży. Umocnieni duchowo niezapomnianymi wrażeniami rozpoczynamy działalność w nowym roku szkolnym.

  Opracowały: mgr Magdalena Bystrowska i mgr Katarzyna Grzesiuk

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół i Przedszkole w Tykocinie
  ul. Kochanowskiego 1
  16-080 Tykocin
 • 85 718 70 70

Galeria zdjęć