Podczas kolejnych warsztatów rozwijających kompetencje naukowe (biologiczno-chemiczno-fizyczne) dzieci badały, jak można „zatrzymać zimno” . W trakcie doświadczeń sprawdzały, na jakich powierzchniach lód topnieje szybciej, a na jakich wolniej, obserwując zmianę stanu skupienia z lodu w wodę.
Mali badacze porównywali różne materiały i odkrywali, że niektóre z nich szybciej przewodzą ciepło, co wpływa na tempo topnienia lodu . Rozmawialiśmy także o tym, dlaczego zimą tak ważna jest odpowiednia ochrona przed utratą ciepła.
Samodzielne eksperymentowanie, obserwacja i wyciąganie wniosków po raz kolejny pokazały, że nauka poprzez działanie jest fascynującą przygodą.