• Ogłoszenie

• W związku z planowanymi egzaminami klas ósmych w dniach 24 - 26 maja 2022r. (wtorek - czwartek), klasy I - III  oraz IV- VII mają dni wolne od nauki.

• Wyniki konkursu historyczno - literackiego

• 23 maja 2022r miało miejsce rozstrzygnięcie wojewódzkiego konkursu historyczno-literackiego "By czas nie zaćmił i nie pamięć" W poszukiwaniu prawdy o Katyniu, Smoleńsku i Obławie Augustowskiej.

• Wyniki konkursu pt. " Książka moją przyjaciółką"

• W dniu 19.05.2022 r. odbyło się wręczenie nagród w konkursie pt. „Książka moją przyjaciółką” organizowanym przez bibliotekę szkolna w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

Uczestnicy podzieleni na trzy kategorie wiekowe mieli wykonać prace plastyczne na temat:

• Klasy I-III- ilustracja do wiersza
              • Klasy IV-VI- okładka książki
              • Klasy VII-VIII- reklama książki

Laureaci:

Nagrody główne: pakiet „Opowieści z Narnii” C. S. Lewis otrzymali:

• Oliwier Paszkowski Ia
              • Amelia Grądzka Ib
              • Antonina Kniżewska IIa

Wyróżnienia: książki z serii o „Mikołajek” Goscinny, Sempe otrzymali

• Mateusz Ciołko Ia
              • Zofia Kopeć Ib
              • Piotr Nieciecki IIb
              • Nikola Czeladko IIIb
              • Aleksandra Kiercul IIIb
              • Michał Sobolewski IIIb

Wszyscy uczestnicy klas I-III za udział w konkursie otrzymali nagrody książkowe.

Klasy IV-VI

Nagrody główne: Słownik Wyrazów Obcych PWN otrzymali

• Jakub Rogowicki IVa
              • Natalia Backiel VIa
              • Karolina Wiśniewska VIa

Wyróżnienia: „Dynastia Miziołków” J. Olech; „Felix, Net i Nika” R. Kosika lub  „Mity” J. Parandowskiego otrzymali

• Michał Backiel IVa
              • Mikołaj Potrzebko IVa
              • Amelia Nieciecka IVb
              • Karolina Ostrowska IVb
              • Sebastian Wnorowski Va
              • Amelia Jackowska Vb
              • Monika Malinowska VIa
              • Malwina Potocka VIa

Klasy VII-VIII

Nagrody główne: Słownik Wyrazów Obcych PWN otrzymali

• Paweł Cackowski VIIIb
              • Aleksandra Łapińska VIIIb
              • Kacper Grabowski VIIIc

Wyróżnienia: „Mity” J. Parandowskiego otrzymali

• Błażej Kopczewski VIIa
              • Julia Komarowska VIIIb
              • Sandra Filonik VIIIb
              • Wiktoria Stankiewicz VIIIc

Konkurs organizowały bibliotekarki: Jolanta Siemieniuk, Małgorzata Choińska.

• Ogłoszenie

• W dniu 20 maja 2022r. lekcje będą skrócone. W tym dniu również zostaną zmienione godziny kursów autokarów. Pierwsze odjazdy odbędą  o godzinie 11:15.

Przerwy i dzwonki – lekcje skrócone

1.    8.15    -      8.45

2.    8.50   -       9.20

3.    9.25   -       9.55

4.   10.00    -    10.30

5   10.45     -    11.15

6.  11.30     -    12.00

7.  12.15    -     12.45

• I Podlaski Koncert Krainy Muzyki "Dźwięki Przyrody"

• Dnia 16.05.2022 w naszej szkole odbył się I Podlaski Koncert krainy Muzyki " Dźwięki Przyrody".

Koncert rozpoczął się od występu najmłodszej grupy ze Żłobka Samorządowego w Tykocinie. Dzieci wystąpiły w interpretacji piosenki "Jamniczek"

Następnie zatańczyły dzieci 3-4 letnie z Przedszkola w Tykocinie , do muzyki 'Amelia"

Interpretację taneczną do "Tańca Eleny" Michała Lorenca przedstawiły reprezentanci 5 latków z Przedszkola w Tykocinie.

W bajkową podróż do Krainy Kwiatów zabrały nas dzieci z klas 1-3 że Szkoły Podstawowej w Konopkach-Pokrzywnicy.

Kolejni wykonawcy z grupy 6-latkow przedstawili pięknego walca do muzyki Aleksandra Imre " Nad falami"

Oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 51 im.Ludwika Zamenhofa w Białymstoku, przy akompaniamencie gitary przedstawił interpretację muzyczno-taneczną do piosenki "Strumyk"

Reprezentacja Grupy Filetowej z Przedszkola w Tykocinie wystąpiła do piosenki z filmu Pocahontas.

Grupa taneczna ze Szkoły Podstawowej w Zawadach wystąpiła z piosenka " Zielony dom"

Na koniec wystąpili uczniowie klasy drugiej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tykocinie. Pierwsi na scenę weszli chłopcy i zatańczyli taniec kapeluszy prosto z Finlandii Letkiss, a następnie na scenie pojawiły się dziewczynki w tańcu kwiatów do muzyki z filmu „ Noce i dnie”. Uczniów przygotowała do występu: Teresa Kunicka.

Na koniec wszyscy uczestnicy koncertu otrzymali nagrody i medale.

• Wycieczka klasy IVa i IVb do Warszawy

• Dnia 13.05.2022 klasy IVa i IVb wybrały się na długo wyczekiwaną wycieczkę do Warszawy. Cały dzień spędziliśmy bardzo aktywnie, zwiedzając wiele ciekawych i pięknych miejsc naszej stolicy.

• Wycieczka do Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie

• W piękny majowy dzień odwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie. 53 osobowa grupa dzieci, młodzieży i nauczycieli przybyła do tego cudownego miejsca, by pokłonić się Matce Bożej. Radosne pielgrzymowanie rozpoczęliśmy Mszą Świętą sprawowaną przez księdza Piotra w naszych intencjach, jak również o pomyślne zdanie egzaminów dla ósmoklasistów. Zachwyceni urokiem pięknej świątyni wysłuchaliśmy historii Sanktuarium, którą przybliżył nam posługujący tan kapłan. Udaliśmy sie również do Krynicy - miejsca gdzie po dzień dzisiejszy bije źródło i gdzie liczni pielgrzymi doświadczają wielu łask. Zostawiliśmy też tam swoje prośby i modlitwy. W tym szczególnym miejscu spędziliśmy trochę więcej czasu przy ognisku i miłej zabawie. Była modlitwa, radość i budowanie Wspólnoty.

Zachęcamy do odwiedzenia pięknego Sanktuarium w Hodyszewie.

• Białystok 06.05.2022

• Mistrzostwa Grupy Południowej w czwórboju lekkoatletycznym.

IV miejsce

Chociaż w deszczu mokre i zmarznięte " to i tak było fajnie".

• Tykocin 26.04 2022.

• Mistrzostwa Powiatu białostockiego w czwórboju lekkoatletycznym.

Drużyna dziewcząt zajęła IV miejsce i awansowała do Mistrzostw Grupy Południowej.