• Tornister pełen uśmiechów.

• Zakończyliśmy zbiórkę przyborów szkolnych dla dzieci z Syrii i Libanu.

Dziękujemy zaangażowanym uczniom i rodzicom za włączenie się w tą akcję.

Szkolne Koło Caritas.

• Odebranie Medali Komisji Edukacji Narodowej

• W Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku dwoje naszych nauczycieli: Pani Dyrektor Maria Anna Frankowska oraz Pan Ireneusz Przeździecki, odebrało dzisiaj Medale Komisji Edukacji Narodowej.

Serdecznie gratulujemy!

• 250 rocznica powstania Komisji Edukacji Narodowej

• W dniu 13 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 250 rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej. Uczniowie z klas 3a i 3b wierszami i piosenkami podziękowali nauczycielom za ciężką pracę. Natomiast humorystyczną scenką "z życia szkoły" rozbawili publiczność. Na zakończenie dziewczęta i chłopcy z zespołu muzycznego pięknie zaśpiewali piosenkę z filmu pt. " Pocahontas". Podczas uroczystego apelu Pan Burmistrz Mariusz Dudziński wręczył pani Dyrektor Marii Annie Frankowskiej i panu Ireneuszowi Przeździeckiemu Medal Komisji Edukacji Narodowej. Tradycyjnie Samorząd Uczniowski przygotował prezenty i dekorację szkoły. Serdeczne podziękowania składamy również rodzicom i uczniom za przygotowanie słodkiego poczęstunku.

• Mistrzostwa Grupy Południowej

• W dniu 12.10.2023, w ten mokry, ale ciepły czwartek w Supraślu odbyły się Mistrzostwa Grupy Południowej tj. 1/2 Mistrzostw Województwa Podlaskiego w sztafetowych biegach przełajowych Dzieci i Młodzieży Szkolnej. Reprezentacja Igrzysk Dzieci w kategorii dziewcząt zajęła V miejce na 19 zgłoszonych szkół, II miejsce zajęli chłopcy na 18 zgłoszonych szkół na dystansie 6x800m. W Igrzskach Młodzieży w kategorii dziewcząt nasza reprezentacja wywalczyła II miejsce na 15 zgłoszonych szkół na dystansie 6x800m, chłopcy wywalczyli IV miejsce na 16 zgłoszonych szkół na dystansie 6x1000m. Wszystkie nasze drużyny wywalczyły awans do Mistrzostw Województwa Podlaskiego. Ogromne brawa, serdeczne podziękowania i gratulacje wszystkim uczestnikom.

• List od pana Ambrożego Kleksa

• 12 października 2023r. uczniowie klasy IVa otrzymali list od samego pana Ambrożego Kleksa, który zaprosił ich do wykonania trzech zadań, zainspirowanych omawianą lekturą szkolną. Wszyscy pracowali z ogromnym zaangażowaniem.

• MISTRZOSTWA POWIATU BIAŁOSTOCKIEGO W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

03.10.2023 w Supraślu odbyły się Mistrzostwa Powiatu białostockiego w Sztafetowych biegach przełajowych Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej. Drużyna dziewcząt i chłopców klas 5-6 zajęła IV miejsce, drużyna dziewcząt klas 7-8 zajęła I miejsce🏆🏆🏆, chłopców III miejsce. Wszystkie drużyny wywalczyły awans do Mistrzostw Grupy Południowej (Półfinał Województwa Podlaskiego). Serdecznie gratulujemy!!!

• Dzień chłopaka

29.09.2023 w naszej szkole obchodziliśmy Dzień chłopaka, a zarazem „Dzień krawata”. Idea akcji była taka, że każdy, kto przyjdzie tego dnia do szkoły w krawacie będzie zwolniony z pytania. Liczyła się dobra zabawa i poczucie humoru, do którego dodatkiem miał być krawat.🙂

• IGRZYSKA DZIECI SZKÓŁ MAŁYCH

• I miejsce w kategorii Igrzysk Dzieci Szkół Małych- dziewczęta.

Zapalenie znicza, podniesienie sztandaru, podsumowanie rywalizacji szkół i wręczenie pucharów oraz medali. Tak w czwartek 21 września 2021r. rozpoczęto nowy sportowy rok szkolny.

Nasza szkoła zdobyła I miejsce w kategorii Igrzysk Dzieci Szkół Małych- dziewczęta.

Puchar odebrała Pani Dyrektor mgr Maria Anna Frankowska.

Autor zdjęć: Wojciech Cymbalisty

• Classio- Prototyp- Testy

• W dniu dzisiejszym gościliśmy w naszej szkole Pana Marcina Pogorzelskiego. Dzięki niemu dwie klasy z naszej szkoły miały możliwość testowania nowego robota edukacyjnego Classio systemu ClassWise. Dzieci korzystały między innymi z Classpadów rozwiązując quizy tematyczne i świetnie się przy tym bawiąc. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

• Szkoła pełna talentów

• Pomóżcie nam zbierać Talenciaki!

Akcja rozpoczyna się 01.09.2023 – potrwa do 5 listopada 2023r., będzie polegała na przekazywaniu Talenciaków (specjalnych kuponów) na rzecz wybranej szkoły. Talenciaki będą otrzymywali Państwo podczas zakupów w Lidlu (za każde wydane 50 zł w tym jedno warzywo lub owoc przysługuje jeden Taleciak).

Zebrane Talenciaki można przekazać szkole w formie fizycznej (wrzucając do skrzynki na parterze) lub elektronicznej (skanując kod QR).

Szkoła zebrane Talenciaki wymienia na nagrody z katalogu Lidl (zestawy do eksperymentów, zestawy instrumentów muzycznych, tablice tematyczne, sprzęt sportowy i do rekreacji i wiele, wiele innych).

• Spotkanie z policjantem 15.09.2023.

• 15 września naszą szkołę odwiedził pan policjant. Uczniowie klas pierwszych mieli okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa na drodze do szkoły i poza nią. Przypomnieli sobie podstawowe zasady w czasie przechodzenia przez jezdnię.🚸 IA i IB dziękują za interesującą lekcję!

• Wycieczka klas pierwszych. 14.09.2023.

• W dniu 14 wrzesień 2023, klasy IA i IB wybrały się do bajecznego miejsca jakim jest Karczmisko Uroczysko Ruczaj. Dzieci wzięły udział w warsztatach garncarskich i ceramicznych. Własnoręcznie zrobiły kubki i wazony 🙂. Wzięły udział w emocjonującej grze terenowej "W Krainie legend i baśni". Była też nauka strzelania z łuku, pokaz gigantycznych baniek mydlanych, jazda na tyrolce, ognisko i wiele innych atrakcji! To był bardzo aktywny dzień!