• Wycieczka klas II do Warszawy

• W dniu 13.05 klasy drugie ze swoimi wychowawcami wybrały się na pełną wrażeń wycieczkę do Warszawy. Swoją przygodę zaczęły od zwiedzania Warszawskiego Zoo. Następnie udali się na Starówkę, aby zaczerpnąć troszkę informacji na temat historii naszej stolicy. Stamtąd wyruszyli do Centrum Nauki Kopernik gdzie na własne oczy 👀 przekonali się, że nauka może być emocjonująca i jakże wciągająca. Kolejnym przystankiem w dosłownym tego słowa znaczeniu była stacja metra, którym udali się na Stadion Narodowy. Zwiedzanie go było uwieńczeniem całego dnia atrakcji. Bogatsi o nową wiedzę i szczęśliwi bezpiecznie wrócili do swoich domów.

• Podlaskie Wojewódzkie Zawody w rzucie oszczepem

• 11.05 na stadionie w Białymstoku nasza uczennica Monika Malinowska wystartowała w Podlaskich Wojewódzkich Zawodach LDK , U16, w rzucie oszczepem i zajęła I miejsce.🏆

Serdeczne gratulacje i wielkie brawa!👏

• Warsztaty na Zamku w Tykocinie klasy IIIa

• 29 kwietnia uczniowie klasy III a brali udział w warsztatach zorganizowanych na Zamku w Tykocinie. Mieliśmy okazję zapoznać się z tradycyjnymi grami i tańcami dworskimi, za co serdecznie dziękujemy.

• Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• 29 kwietnia 2024 roku w ZSP w Tykocinie odbyła się akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, pierwszej w Europie i drugiej na świecie. Ta wyjątkowa lekcja historii, przeplatana poezją i utworami muzycznymi przypomniała wszystkim zgromadzonym, iż Ojczyzna jest naszym wspólnym dobrem. Zgromadzeni obejrzeli część artystyczną w powadze i skupieniu, oddając hołd wolności i niezależności, którą otrzymaliśmy w darze od naszych przodków. Właściwej rangi tej uroczystości dodała piękna dekoracja i odświętne stroje.

• Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

• 🚴‍♀️🚴W piątek (26.04) w naszej szkole rozegrano Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W zmaganiach uczestniczyły drużyny szkół podstawowych z: Poświętnego, Choroszczy, Tykocina, Złotorii i Sobolewa. Zmagania rozpoczęły się od testu teoretycznego. Uczniowie wykazywali się znajomością zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych oraz sytuacji w ruchu drogowym. Następnie każda drużyna wykonała zadania praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej pod okiem strażaka z JRG nr 3 w Białymstoku Dariusza Plichty. Potem młodzież pod okiem przedstawicielek Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Białymstoku mł. asp. Marzeny Czerniawskiej i st. sierż. Małgorzaty Boruty sprawdzała swoje umiejętności na torze przeszkód i w miasteczku ruchu drogowego. 🏆Najlepsze drużyny i zawodnicy otrzymali dyplomy, puchary, medale i karty podarunkowe. Nagrody kupił Powiat Białostocki. Zaś Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku przekazał uczestnikom upominki w postaci gier edukacyjnych „Znaki drogowe”. 🎖Wyniki klasyfikacji indywidualnej i drużynowej przedstawiają się następująco:

🏅klasyfikacja indywidualna szkół podstawowych – grupa I:

I miejsce – Antonina Kniżewska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tykocinie

II miejsce – Emil Ołdakowski ze Szkoły podstawowej im. Bolesława Prusa w Poswiętnem

III miejsce – Szymon Brzostek ze Szkoły Podstawowej w Złotorii

🏅klasyfikacja drużynowa szkół podstawowych – grupa I:

I miejsce – Szkoła Podstawowa im. Bolesława Prusa w Poświętnem

II miejsce – Szkoła Podstawowa im. E. Orzeszkowej w Sobolewie

III miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tykocinie

🏅klasyfikacja indywidualna szkół podstawowych – grupa II:

I miejsce – Tomasz Malinowski ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy

II miejsce – Wojciech Majewski z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tykocinie

III miejsce – Igor Sianko ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Prusa w Poświętnem

🏅klasyfikacja drużynowa szkół podstawowych – grupa II:

I miejsce – Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy

II miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tykocinie

III miejsce – Szkoła Podstawowa im. Bolesława Prusa w Poświętnem

Gratulujemy! 👏👏👏

Organizatorami Turnieju BRD są Starostwo Powiatowe w Białymstoku i Zespół Szkolno – Przedszkolny w Tykocinie. 🚴‍♀️Etap wojewódzki Turnieju zaplanowano 21 maja (dla grupy I - 12 lat i młodsi) w miasteczku rowerowym przy SP 12 w Białymstoku i 23 maja (dla grupy II – pozostali) w miasteczku rowerowym przy SP 43 w Białymstoku. 🚴‍♀️ Powiat Białostocki będą tam reprezentować laureaci I miejsc w kategoriach drużynowych – czyli SP w Choroszczy i SP w Poświętnem.

Trzymamy kciuki!

Autor: Powiat Białostocki

• Wycieczka na ,,Farmę Iluzji''

• 22 kwietnia 2024 roku klasy czwarte oraz kilkoro uczniów z klasy szóstej wraz ze swoimi opiekunami przenieśli się w świat magii. Wspólnie wyruszyli do ,,Farmy Iluzji'', gdzie zwiedzili nie tylko muzeum iluzji, lustrzany labirynt, ale również mogli poczuć wrażenie lewitacji w ,,Tunelu zapomnienia'' i zobaczyć świat do góry nogami w ,,Zakręconym domku". Wszystkim uczestnikom towarzyszył śmiech i zabawa😁

• Igrzyska Dzieci Powiatu białostockiego w 4-boju LA

• 25.04 w Wasilkowie odbyły się Igrzyska Dzieci Powiatu białostockiego w 4-boju LA tj. bieg na dystansie 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz bieg na dystansie 600m dziewczęta, 1000m chłopcy. W kategorii dziewcząt zajęliśmy V miejsce na IX zgłoszonych szkół, w kategorii chłopców IV na VIII szkół. Pierwsze III drużyny uzyskują awans do Mistrzostw Grupy Południowej Półfinał Województwa.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

• Igrzyska Powiatu Dzieci w 3-bój LA

• 24.04 w Kleosinie odbyły się Igrzyska Powiatu Dzieci w 3-bój LA. Mimo opadów deszczu, w zawodach wzięło udział 7 drużyn. Dzieci biorące udział w zawodach wykonały: bieg na 60m ze startu niskiego, skok w dal i rzut piłeczką palantową. Z naszej szkoły najlepszy wyniki uzyskała wśród dziewcząt Laura Kiercul, wśród chłopców Alex Zawadka.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów.👏